Jak zrobić box w css o określonych rozmiarach i jpg jako tła

Witam!

Jak zrobić “box” w css tak aby był określonych rozmiarów i z obrazkiem jako tłem, później też sobie chciałbym dodać odpowiednie obramnowanie itd… Jakby ktoś mógł niech napisze mi kod css i html, który mam wstawić…

Z góry dziękuje i pozdrawiam ;] :smiley:

Dziękuje !

i pozdrawiam ;]

Dodane 18.04.2009 (So) 14:34

Jak można zrobic by owy “box” tak by były 2 obok siebie i by się nie przełamywał do następnej lini…?

z góry dziękuje!;]

a co zrobić by nie byly idealnie obok siebie tylko jakas przerwa pomiedzy nimi (teraz do siebie przylegają)?, próbowałem float:left; zmieniać, ale nic niedało,   też nic… :?:

z góry dziękuje i pozdrawiam ;]

http://www.kurshtml.boo.pl/css/marginesy.html

dodaj do klasy w CSS:

margin-right: 5px;

z4nzi po co podajesz gotowe rozwiązanie takiego prostego problemu. Niech się chłopak czegoś nauczy i sam się trochę wysili, bo na razie to wszystko ma gotowe na tacy podawane.

Było to już kilka razy przerabiane. Z reguły takie odpowiedzi powodują kolejne pytania, a co za tym idzie więcej pracy dla nas - pomagających. :slight_smile:

“athei” wszystko już zrozumiałem zanim “z4nzi” podał co mam zrobić !!

Witam !

Mam problem z wstawieniem obrazka do boxu (obrazek ma być tłem). Chciałabym aby box miał określone wymiary, a tłem boxu był wybrany obrazek o określonych wymiarach. Jak będzie wyglądał prawidłowy kod ? Wymiarów obrazka nie można podać w #BOX, gdyż sa tam już wymiary boxu. Więc jak to zrobić ? Obrazek moge wstawić, ale za pomocą HTML, a nie CSS.

Na razie mam coś takiego, obrazek nie został wstawiony do boxu:

CSS:

}

#BOX {

 width:100px; 

 height:100px;

 border: #ff0000 solid 2px;

 margin-bottom: 60px;

 background-image: url (zima.jpg); 

}

XHTML:

boks
[/code]

W jaki sposób w KED importuje się obrazki ?

P.s. Powyższy kod tyczy się obrazka zaimportowanego.

Nie wiem, jak się importuje obrazki w kED-zie, ale plik obrazka musi znajdować się w tym samym folderze, w którym jest plik HTML, także musisz to sprawdzić.

Nie ma możliwości zmiany rozmiaru obrazka-tła. Nie da się rozciągnąć obrazka 100x100px do np. 200x200px. Można jedynie operować na jego pozycji oraz powtarzaniem.

Nie wiem nigdy nie operowałem na większych pixelach, niż jest obrazek, ale chyba HTML, go rozciągnie :wink:

Co do KED’a, nie wiem o co Ci chodzi z importowaniem. Tworząc stronę i odwołując się przez background-image: url (zima.jpg); odwołujesz się do folderu strony, a w nim do obrazka zima.jpg;

Poczytaj: css/tlo.html