Jak zrobic by miec mozliwosc wyboru systemu prz starcie?

Witam wszystkich.

Zainstalowałem na swoim komputerze Windows XP, ale mialem problemy ze sterownikami, bo komputer został zrobiony pod Viste. Nie miałem np WLAN. Postanowiłem doinstalować Viste licząc na to, że przy uruchomieniu komputera będę miał możliwość wyboru systemu. Niestety tak się nie stało i po uruchomieniu komputera od razu ładuje mi się Vista.

Czy istnieje jakiś sposób żeby naprawić mój problem?? Z góry dzięki.

ziomalnb , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

1 MOŻLIWOŚĆ:

Poniższe polecenia wpisuj po kolei, po każdym neciśnij enter.

Z płytki xp (konsola odzyskiwania, “R” na pierwszym ekranie):

fixmbr

fixboot

exit

Z płytki visty (napraw, wybierz swoją vistę, ok, wiersz poleceń):

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd

exit

Po restarcie wzsystko powinno działać.

  1. MOŻLIWOŚĆ:

Zainstaluj program EasyBCD i w Add/Remove Entries wybierz na dole Windows, Type = NT/2k/XP/2k3, Name = Microsoft Windows XP, Drive = partycja, na której jest XP, następnie naciśnij Add Entry

ok ten drugi sposob działa ale teraz wyskakuje mi błąd “brak pliku NTDLR” ;/ wiecie może co w tym przypadku zrobić?

Czyli cały loader xp poszedł sie… poszedł w niepamięć :lol:

Musisz odpalić komputer z płytki xp i tam tylko “fixboot X:” gdzie X to partycja z XP. Żeby się dowiedzieć jaką ta partycja ma literę w konsoli odzyskiwania wpisz “MAP ARC” albo wpisuj po kolei litery dysków z dwukropkami, enter i następnie “dir”, partycję poznasz po zawartości np:

D:

dir

fixboot D:

ok udało się… trzeba było uzyc programu EasyBCD i pozniej zmodyfikowac plik boot.ini. Mimo wszystko dzięki za podpowiedz. Pozdrawiam