Jak zrobić by wyświetlały sie linki na statusie w Kadu

Witam wczoraj zainstalowałem sobie kadu i chciałbym,żeby wyświetlały mi sie linki ze statusów tak jak w GG które można kliknąć i otworzyć daną stronę.

Dziękuje za pomoc :slight_smile:

Link z opisu gg jest wyświetlany na panelu informacyjnym pod listą kontaktów. Jeśli domyślnie jest wyłączony, idź do: Kadu => Ustawienia => Wygląd => zakładka Panel informacyjny => [v] Pozkazuj panel informacyjny.

marcin’82 dziękuję uprzejmie :slight_smile: trzeba było jeszcze zaznaczyć opcję “pokazuj pionowy pasek przewijania” bo nie było widać aktywnego linku.

Pozdrawiam.

Wejdź w to samo miejsce. Na dole masz pole: Styl => Edytuj => doklej na końcu taki tekst:

[
%d]

Tak to ma wyglądać:

link_png_300x300_q85.jpg

Osoba musi być zaznaczona belką na liście kontaktów, a link z opisu widoczny na panelu ALBO prawoklik na osobie na liście kontaktów = Więcej operacji = otwórz opis w przeglądarce www.

==========

Pasek przewijania nie musi być widoczny - panel i tak się przewija do góry / na dół.

u mnie wygląda to inaczej niż pokazałeś a właśnie tak bym chciał dodam ze mam Vistę

tu jak to wygląda http://zapodaj.net/0f47139290bc.jpg.html

Jeśli domyślnie są inne style do wyboru w ustawieniach panelu - wybróbuj je. Jeśli nic nie ma - spróbuj czegoś takiego edytując zawartość panelu:

| style=‘max-width:16px; max-height:16px;’ [#{avatarPath} src=’#{avatarPath}’] src=’@{kadu_icons/buddy%z:96x96}’ > | [%o]%a[%o] [gg: %u] [IP][tel: %m] [email] |


skopiowałem dałem edytuj wyczyściłem pole dodałem wpisałem nazwę kliknąłem OK restart kadu i dalej jest jak jest i chyba tak zostanie a szkoda :?

Pozdrawiam.

Dodane 21 cze 2011, o 16:56

marcin’82 mam jeszcze pytanie jak wpisać poprawnie ścieżkę do firefoxa w kadu aplikacje…jest opcja"użyj systemowej przeglądarki" lub można wybrać ścieżkę tylko jak ja poprawnie wpisać skoro nie ma “wybierz” to bym znalazł folder z firefoxem,możliwe,że wtedy by zadziałało to co chcę.