Jak zrobić coś takiego w Photoshopie CS2


(adam749) #1

Mam mały problem, a mianowicie niewiem jak w ogóle się za to zabrać:

http://img683.imageshack.us/img683/9558 ... 022701.jpg

Może jakieś wskazówki?? :slight_smile:

Dzięki za rady.


(Marcins2009) #2

Najgorzej by było znaleźć takie grafiki a reszta to zabawa z warstwami, barwą i nasyceniem kolorów aha i ten efekt odbicia. Jeśli masz małe doświadczenie z PS to musisz sobie po oglądać/poczytać trochę różnych tutoriali i samemu po próbować aż w końcu stwierdzisz że dasz rady coś takiego zrobić :wink:

PS. poszukaj sobie w Google "brush flowers" , "render flower" abstract itd. gdy już będziesz miał materiały pokombinuj może coś ci się uda zrobić

A na tych liściach jest jakiś jakby obrazek żeby to zrobić musisz na nowej warstwie narysować :stuck_out_tongue_winking_eye: sobie te liście i żeby je ładnie zaznaczyć klikasz z ctrl na miniaturkę warstwy wtedy zaznaczą ci się same liście wtedy tworzysz nową warstwę nie usuwając zaznaczenia wklejasz sobie ten obrazek :wink: i wtedy zostanie on wklejony tylko na liście :wink: ew z tego zaznaczenia możesz stworzyć maskę na nowej warstwie :wink: ale o tym sobie poszukaj w google :wink:

Tu masz odbicie : http://www.gobart.pl/tutoriale/inne-lustrzane-odbicie.php

Zobacz jeszcze:

http://www.gobart.pl/tutoriale/inne-plynne-przejscie.php


(djdavemix) #3

Nie uważam żeby to było trudne.

Po pierwsze każdy element efektów robimy na osobnej warstwie.

Pomijając szczegóły z nadzieją, że ktoś zna podstawy Photoshopa (niestety ja ich nie znam) tak w skrócie:

1.Odbicie - jedno z prostszych - obracamy odpowiednio zdjęcie i dodajemy maskę i gradient biało czarny co da nam efekt zanikania, czy filtrem rozmycia lub innymi dostępnymi.

2.Warstwa z liśćmi - po ich zaznaczeniu (CTRL+ PPM na warstwie) możemy również nałożyć odpowiedni kolorystycznie gradient, poeksperymentować z hue saturation itp, ewentualnie nadać im inny tryb mieszania.

3.Efekt świetlny w postaci spirali itp. - zaznaczamy ścieżkę pen toolem następnie zaznaczamy "stroke path", w okienku brush - wcześniej jednak należy ustawić twardość pędzla, kolor i rozmiar.Następnie znów zmiana trybów mieszania czy nałożenia filtrów.

To chyba tyle :slight_smile:

P.S. to nie muszą być liście - zamiast nich możemy użyć dostępnych w sieci darmowych brush'y. Możliwości są naprawdę ogromne i ograniczone tylko naszą wyobraźnią.

adam749 gdybyś utknął w którymś punkcie pomogę w niektórych przypadkach "krok po kroku" uprzedzając jednak, że gubię się w polskiej wersji Photoshopa :slight_smile:


(adam749) #4

Już pare godzin temu skończyłem robić i się udało bardzo podobne do tego. Dzięki za pomoc.