Jak zrobić coś w stylu statusu serwera


(Screame3r) #1

Witam!

Chciałbym zrobić coś w rodzaju "statusu serwera". Chodzi mi o taki obrazek wielkości banneru, który pokazuje np. ile osób gra na serwerze lub jest tam podane IP serwera.

W moim przypadku chodzi o to, że chciałbym taki "status", ale żeby pokazywał tylko IP mojego komputera. Ponieważ jest ono zmienne, a ja nie chcę aktualizować go regularnie na stronie, chciałbym zrobić/zdobyć taki automatyczny status mojego IP.


(stream) #2

Zainteresuj się tym: http://www.no-ip.pl/


(Screame3r) #3

Tylko po kiego grzyba podawać tam tyle danych ;d

Podejrzana trochę ta stronka - tyle danych do podania, dziwny design... są jakieś podobne strony?


(Copycona) #4

Pojęcie klucz: DDNS (ang. Dynamic DNS (Dynamic Domain Name System), dynamiczny system nazw domenowych)

Popularnym zastosowaniem DDNS jest umożliwienie bramce internetowej ze zmiennym adresem IP otrzymania stałej nazwy hosta, która jest rozwiązywana przez standardowe zapytania DNS aplikacji działających w sieci Internet. (http://pl.wikipedia.org/wiki/DDNS)

Dwie, chyba najpopularniejsze, strony oferujące takie usługi:

http://www.no-ip.com/

To jeszcze coś z wiki, zwróć uwagę na: Większość dzisiejszych routerów stosowanych w sieci domowej mają tą właściwość wbudowaną w swoim firmware. Tak więc, jeżeli używasz w swojej sieci routera sprawdź, czy zamiast instalować program typu klient na komputer, nie możesz po prostu nie ma na nim do konfiguracji takiej funkcji. Przykładowo w przypadku Pentagram Cerberus P 6341 wygląda to tak:


(Grzesie K) #5

Co do no-ip.pl to kiedyś korzystałem i było bez problemowo. Jeżeli nie chcesz podwać tylu danych to przecież nikt cię nie zmusza :smiley:

Co do samego statusu serwera to proponuje zainteresować się GameQ.


(Mayerproject) #6

Również korzystałem kiedyś z no-ip. Możesz spokojnie się tam rejestrować.