Jak zrobić dobrą sieć domową?

Witam. :wink: mam parę pytań. Chcę zrobić w domu sieć która połączy mi wszystkie urządzenia typu 4 komórki TV i 3 laptopy i drukarkę (niestety jest stara i ma tylko usb). Chciałem jeszcze podłączyć pod to dysk sieciowy;)

Mam na oku kilka urządzeń :wink:

jako najgłówniejsze urządzenie to router: TP-Link TL-WDR3600 - i do tego czytałem że mój stary router linksys wag200g może pracować jako modem . Prawda to ?

Jako dysk sieciowy myślałem o Zyxel NSA310 + 500GB.

czy to wszystko będzie mi działało? Chodzi mi najbardziej o to żeby na TV oglądał sobie filmy, zdjęcia, bez “czekania” “ścinania” :wink: i drukować z każdego urządzenia bez konieczności "bawienia się " w kopiowanie plików na inny komputer :wink:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :wink:

Tak, będzie działało. W sieci LAN na łączach gigabitowych nie powinno być problemu, jedynym wąskim gardłem będzie ten Linksys, dlatego można go wykorzystać jedynie jako modem.

a możesz mi powiedzieć jak skonfigurować tego liksysa jako modem? i jakim mam kablem spiąć linksysa z tp-likiem rj-45 tylko jaki?

podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html, a w instrukcji obsługi znajdziesz szczegółowe informacje.

Najlepiej kablem krosowanym, choć na gigabitowych portach powinna działać funkcja auto MDI-MDIX, więc możesz spróbować złączyć je kablem prostym.

chodzi mi jeszcze o printserver muszę pod niego podpiąć urządzenie wielofunkcyjne i moje pytanie jak skonfigurować skaner?

Na swoim routerze tego nie zrobisz.

Sorry ale właśnie że zrobię! wystarczy ściągnąć mały programik od tp-linka TL-WDR3600_V1_USB Printer Controller_Utility i po sprawie wszystko działa i skaner i drukarka bez najmniejszych problemów :wink:

Stron a z konfiguracją linksysa wag200g na modem :wink: http://www.wikihow.com/Use-a-Linksys-WA … cess-Point