Jak zrobić domowy serwer internetowy?

Witam,
Mam zamiar zrobić domowy serwer internetowy. I mam jeden problem. Otóż mam od UDPC podłączonym kablem sieciowym z kablówki (COAX) router i jak widziałem na zagranicznym youtubie ludzie mają milion takich i wszystkie działają, powiecie mi jak taką ilość uzyskać? Dziękuję z góry

Zamówić kilka palet routerów?

1 polubienie

Ja się zgubiłem na 3 zdaniu. Nie mam pojęcia, o co chodzi. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Ilość czego?

Człowiek chce mieć w domu milion routerów a każdy podłączony do osobnego łącza. Proste :stuck_out_tongue_winking_eye:

Czyli tylko światłowód, bo jak będzie chciał sygnał koncentrykami doprowadzić, to może nie starczyć miejsca w ścianie. :stuck_out_tongue:

W średniej wielkości pokoju zmieści się jakieś 80 000 routerów o wymiarach 10x10x5cm, na milion potrzeba sporo miejsca :stuck_out_tongue_winking_eye:

Stawiam, że tutaj nie chodzi o średniej wielkości pokój ale o hangar wielkości stadionu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Może kolega ma spory dom. :stuck_out_tongue:

A tak na serio pomoże ktoś czy jednak wolicie pocisnąć beczke?

To trzeba na serio napisać, co koniecznie potrzebujesz.

Dałeś nam takie zadanie: “[…] mam […] router i jak widziałem […] ludzie mają milion takich i wszystkie działają, powiecie mi jak taką ilość uzyskać?” :slight_smile:

Nie wiem co chcesz uzyskać, bo nikt nie zrozumiał, ale jakikolwiek serwer internetowy na własnej infrastrukturze jest nieopłacalny (chyba że jakiś NAS na własny użytek). Wykup jakiegoś taniego VPS i na nim ucz się stawiania systemów serwerowych.

Czyli potrzebujesz, mówiąc najprościej podłączyć komputer/nas jako serwer.
Najtaniej i najprościej jest wykorzystać lapka z uszkodzona matrycą, który daje dostęp dla pozostałych PC. Może masz takiego w piwnicy.

Napisz co jest celem.

Póki nie napiszesz, o co dokładnie Ci chodzi w sposób zrozumiały, to jedyna możliwość udzielenia Ci pomocy. :stuck_out_tongue:

tzn. Chciałbym mieć serwer domowy internetowy i inni mają po prostu dużo kabli coax a ja nie wiem po prostu jak taką ilość uzyskać

1 polubienie

Jaki?
NAS, DLNA, HTTP(S), FTP?

Do podłączenia komputerów do sieci używa się 8-żyłowej skrętki zakończonej wtykiem RJ45, ewentualnie światłowodu.

A po co wiele kabli coax-ialnych? Przecież wystarczy jeden! Ewentualnie dwa, jeśli chcesz mieć do dyspozycji łącze zapasowe. Ale dalej to nie tłumaczy, jaki serwer domowy internetowy masz na myśli…