Jak zrobic efekt kilku zdjec polaroid na jednym?

Witam mam do was wielką prośbe dziewczyna mnie prosi żebym zrobił efekt kilku zdjec “Polaroid” na jednym zdjeciu zeby bylo jakim programem moge to zrobic jakaś instrukcja ??

Najprościej zrobisz to programem Picasa, która ma taką opcję: Kolaż

Właśnie znalazłem ten program ale mam mały problem jak moge edytowac te zdjęcia w tym kojazu tzn. w lewo bardziej w dół lub w góre bo niektore zdjecia niezaciekawie widac.Może coś wiecie ?

Niestety nie ma możliwości przesuwania zdjęć, można najwyżej wydobyć określone zdjęcie na wierzch, klikając na nie lub użyć jednego jako podkładu. Najlepiej wybrać tylko 3 zdjęcia.

A czy jest jakiś inny program z taką możliwością ?? do tego z jakimś wyborem tła no możliwością przesuwania tych zdjec ??

Tutorial na ten temat

Gotowy szablon ramki do GIMPa lub Photoshopa możesz pobrać tu Polaroid_Frame.zip

a gdzie to mam wrzucic ??

Rozpakuj i wczytaj Gimpem ramkę (plik z rozszerzeniem .psd) a następnie wklej własne zdjęcie do zaznaczonej ramki, możesz jeszcze dodać tekst lub obrócić zdjęcie z ramką o dowolny kąt itp…

czy znajde gdzieś w necie stronke gdzie ktos obrobi zdjecia za mnie?? bo nie mam zielonego pojecia jak to sie robi

Jest kilka takich stron, najprostszy efekt podobny do zdjęcia polaroid to Polaroize, skrypt Rmagick tworzy zdjęcie z efektownym cieniem (trochę nieostre, trzeba go poprawić zewnętrznym edytorem).

Drugi edytor (musimy założyć darmowe konto) Phixr umożliwia już edycję wygięcia ramki czy kolor tła itp.(akceptuje zdjęcia do rozmiaru 1024x768).

Krótki opis użycia po zalogowaniu:

:arrow: Otwórz zdjęcie - Choose a photo file from your computer:

:arrow: Kliknij pod paskiem narzędziowym More i wybierz narzędzie: Make photo look like instant photo

:arrow: Kliknij na odpowiedni format obrazka JPG, PNG itp pobierz zdjęcie na swój dysk.

Najlepszy efekt zdjęcia polaroidu generuje BigHugeLabs, można znaleźć tam jeszcze kilkanaście innych ramek i efektów np: znaczka pocztowego ze stemplem USA…

:arrow: Otwieramy obrazek

:arrow: Wybieramy ramkę np: Polaroid

:arrow: Kolor tła

Na koniec klikamy Create i po przetworzeniu wybierając Save pobieramy zdjęcie na dysk (możemy też edytować ramkę na tym etapie).

Niestety, tym sposobem zrobimy tylko pojedyncze zdjęcia z efektem polaroidu ale można przecież utworzyć jakimś edytorem graficznym np: GIMP’em zestaw złożony z kilku zdjęć wykonanych powyższym sposobem.