Jak zrobić efekt kropli? Grafika_Corel/Zdjęcie(?)


(k-9) #1

Cześć Wam!

Mam do was pytanie, jak zrobić efekt takich kropli/bąbelek w Corelu?

Trochę mało trafna reklama :smiley: :smiley: , ale fajne jest tło. Tak się zastanawiam czy to jest grafika czy zdjęcie... Teraz trudno jest rozpoznać co jest czym...

Jeśli to jest zdjęcie to co to może być?? plamki z oliwy?? Trudno znaleźć odpowiedz...


(pstrowsky) #2

To mi wygląda na render cieczy, która ma przypominać olej rozproszony w substancji przypominającej wodę raczej trudno będzie to powtórzyć w programie 2D.


(grandpajanek) #3

Wygląda na byle co.Zrób sobie w Photoshop tło bokeh i będzie wyglądać 100% lepiej.

http://img32.imageshack.us/img32/9198/a … ingred.jpg

Tutoriale


(pstrowsky) #4

Sorry grandpajanek ale to co podlinkowałeś nijak się ma do obrazka od k-9. Pomimo, że obrazek z reklamą jest niskiej jakości, to wyraźnie widać trójwymiarowy efekt na samych kroplach czy też kapsułkach, odbicia oraz przezroczystości. W programie 2D trzeba by się bardzo napracować, żeby stworzyć taką zawiesinę. Technika wyglądała by mniej więcej tak jak na tym tutku z tym, że trzeba by stworzyć kilka wersji takiej kropli i odpowiednio je rozmieścić. A bokeh, o którym piszesz to efekt rozmycia plam światła poza głębią ostrości, po przejściu przez przesłonę obiektywu i nie wygląda tak jak na Twoim linku do obrazka, który jest raczej nieudolną karykaturą tego pięknego efektu.

bokeh.jpg


(grandpajanek) #5

Wiem dobrze co to jest bokeh,nieudolna karykatura to pierwszy lepszy obrazek z google który wpadł mi w ręce,tutoriale też przypadkowe.To po prostu sugestia dla k-9 aby jesli chce zrobić cos podobnego nie szukał daleko.A już uczone rozprawy nad zamazanym tłem co przedstwia to taka dyskusja o wyższosci swiąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Może akurat to rozwiązanie mu się spodoba?

A może to?

http://blog.entheosweb.com/tutorials/cr … toshop-cs6

Pozdrawiam.


(Maciej Glat) #6

ooo skorzystam z tych informacji :):slight_smile: