Jak zrobić efekt wielokrotnego odbicia zdjęcia w perspektywie?

Witam. Chciałbym poradzić się państwa ekspertów od grafiki szczególnie w kwestii możliwości uzyskania takiego efektu graficznego obrazka w postaci wielokrotnego odbicia w głębi, perspektywie czy też takiego tunelowania. Pokażę dokładniej o co mi chodzi na schemacie z Windows’owego Painta: tutaj, gdzie to jest możliwe wprawdzie i jest najbliższe mojemu celowi, ale dokładniej chodzi mi o to by obrazek zwiększał się stopniowo w górę aż do największego zgodnie z kierunkiem ukazanych strzałek . 

 

W GIMP-ie, który posiadam też jest możliwość takiego podobnego efektu z użyciem odpowiedniego filtra, ale tam z kolei możliwe to jest tylko w obrębie jednego obrazka czy warstwy, mnie zaś chodzi o właściwie dowolną możliwość zmiany kształtu i rozmiaru łącznie z wyjściem efektu poza dany obrazek zgodnie także z powyższym screenem. I to mnie niestety nie satysfakcjonuje.

W GIMP-ie niestety jest też tak, że jeden obrazek przysłania drugi itd., w rezultacie czego niewiele już widać. W GIMP-ie wygląda to tak: >>klik<< Chodziło by mi akurat o odwrócenie tej sekwencji.

 

Prosiłbym o porady w jaki sposób można uzyskać taki oto efekt, za pomocą jakich edytorów czy też filtrów ?