Jak zrobić emotikony bez tła?


(Xlolekx) #1

Witam, chciałbym przerobić emotikony 3d tak żeby nie miały białego tła, ponieważ moje forum nie jest białe i fatalnie to wygląda. W jakim programie mógłbym je szybko przerobić? Chodzi mi o jakiś darmowy program (najlepiej który mało zajmuje) proszę też o wytłumaczenie co muszę klikać żeby usunąć tło. Moje forum to Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Skyline by Crip.

Tu jest link do 3 emotek które chciałbym przerobić

Z góry dziękuję za pomoc.


(Trance) #2

Jako że są to "animowane emotki to pozostaje Ci chyba tylko ustawić przezroczystość w każdej z nich na każdej warstwie, jako ze przejrzałem to sobie je, każda z emotek ma 6-10 warstw więc na każdej z nich trzeba będzie wykonać operacje usunięcia tła... tak więc będzie trochę pracy :? co do programu, polecam Gimp'a


(Xlolekx) #3

Mam gimpa 2.6.4 ale nie wiem jak to zrobić :frowning: Chyba że ktoś wie skąd ściągnąć jakieś emotki 3d bez tła to nie musiałbym przerabiać :smiley:

Znalazłem jeszcze takie emotki http://www.speedyshare.com/727320481.html które nie są 3d, więc te chyba będzie łatwo przerobić? Jeszcze chciałbym spytać czy jak zrobiłbym przezroczyste tło to dałoby taki sam efekt jak bez tła?

Tu jest link do tego forum http://www.jpr62.com/theme/index.php?topic=1.0


(Olixxx94) #4

xlolekx , te emotki, do których podałeś link mają już przezroczyste tło, więc nie trzeba nic usuwać.

Co do przezroczystości w tamtych animacjach, to albo bawisz się gumką, albo zaznaczasz całą postać, tworzysz nową przezroczystą warstwę i wklejasz tą postać, a tamtą warstwę usuwasz.