Jak zrobić format win 7 w laptopie

Witam ! Tak jak w tytule jak zrobić w laptopie Compaq Presario CQ61 Notebook PC.Mam dysk D (Recovery) o ile dobrze pamietam tam jest ten system co mozna format bez plytki zrobić. Tylko jak go zrobić ?

Cześć

Zajrzałeś do instrukcji jak wygląda proces przywracania systemu z partycji recovery?

Możesz również pożyczyć płytę z systemem (w takiej wersji na jaką masz licencję) i zainstalować go na czysto z wykorzystaniem klucza spod laptopa.

Dzięki drugiej metodzie masz czysty system bez dodatków producenta. Wadą takiego rozwiązania jest fakt że wszystkie sterowniki musisz instalować samodzielnie

Jeśli chcesz system bez śmieci to zastanów się nad zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

rgarysiak czyli czy dobrze rozusmiem czy wystarczy że zrobie ustawie biosa pożyczę płytkę i tak jak na PC?

Cześć

Jeśli chcesz instalować system drugim sposobem to tak. Pamiętaj tylko że w ten sposób najprawdopodobniej stracisz dostęp do partycji recovery.

I pamiętaj aby zrobić backup ważnych danych przed operacjami na dysku.

Ale mi w sumie ta Recovery nie potrzebna jak będe miał płytkę, bo chce się pozbyć tego gownianego oprogramowania i chce pożądny win 7. Tylko chodziło mi się czy można dawnym sposobem :smiley: Dziękii :slight_smile:

Menu Start > Wszystkie Programy > Recovery Manager, albo…

Restart komputera i naciskanie F11 podczas startu. Potem Recovery Manager.

Do Poraj: I co potem ?? Czy najpierw muszę formatować lapka i pozniej dopiero f11 czy sam pozniej zformatuje

Dodane 14.12.2012 (Pt) 20:15

Dobra jestem już w tym Recovery i co dalej ??

Pewnie już zrobiłeś sam?

Restart komputera i naciskanie F11 podczas startu. Pojawi się Recovery Manager.

Następnie:

  1. Kliknij Advanced Options.

  2. Kliknij System recovery , i następnie Next.

  3. Dalej za instrukcją.

Jeżeli odtworzysz recovery to będziesz miał system z dodatkami producenta itp.

Jeżeli zainstalujesz system samemu z takiej płyty jaką można kupić w sklepie (bez dodatków producenta laptopa) to system powinien działać lepiej.

Zobacz: http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

  • jeżeli potrzebujemy to wykonujemy kopię zapasową danych odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

  • odwróć laptopa i zobacz na jaką edycję Windows (np. Home Premium) posiadasz licencję i upewnij się, że klucz produktu na naklejce jest czytelny

  • załatwiamy angielskiego Windowsa z internetu w takiej edycji na jaką posiadamy licencję (np. Home Premium) http://answers.microsoft.com/en-us/wind … a38d8b2da6

  • instalujemy Windows z kluczem który znajduje się pod spodem laptopa, podczas instalacji na ekranie “gdzie chcesz zainstalować system Windows” wybieramy “opcje dysku (zaawansowane)”, zaznaczamy partycję systemową, klikamy formatuj, zaznaczamy partycję systemową aby został tam zainstalowany system i klikamy Dalej

  • instalujemy polski pakiet językowy z Microsoftu http://www.softpedia.com/get/System/OS- … ator.shtml

  • instalujemy sterowniki (wrzuć nazwę laptopa w Google)

Metoda sprawdzona i działa.

W razie wątpliwości zobacz zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html