Jak zrobić format win7 laptopa bez płyty?

Tak jak w temacie rodzaj laptopa:

Compaq Presario CQ61- 303sw

Mam oryginalny system win 7 Home Premium który był przy zakupie laptopa.

Pobierz i użyj GParted.

Pozdrawiam

Normalnie. Polecenie format c:, potem mając pobrany obraz iso Win 7 Home Premium PL przy aktywacji wpisz oryginalny klucz, który albo jest na nalepce pod spodem laptopa albo dołączony do dokumentacji. W razie problemów z odczytaniem klucza użyj dowolnego darmowego programu do wyświetlania i odczytywania klucza systemu Windows.

Wyszukiwarka Google nie boli.

jacak1988 , nikt na forum nie lubi tekstów typu “Wyszukiwarka Google nie boli”. Traktuj drugiego jak sam chciałbyś zostać potraktowany.

Skoro masz klucz na naklejce (jeśli go jeszcze widać to od razu sobie zaklej go taśmą przezroczystą, przynajmniej się klucz nie zatrze), możesz zainstalować system z płyty, którą jak mówisz masz, ewentualnie jak radzi jacak1988 pobierz odpowiednia wersję systemu z Internetu, zainstaluj z podanym kluczem i będzie dobrze. System się zaktywuje.

Na dodatek udziela jeszcze błędnych porad: ‘format c:’

Nie można formatować partycji z systemem, który jest w tej chwili uruchomiony.

Można to wykonać “z zewnątrz”, czyli wspominanym wcześniej GParted.

Należało by mu zatem poradzić by na ten temat poczytał, czyli “Wyszukiwarka Google nie boli” :slight_smile:

Nie no jacyś wy jesteście inteligenci. Chyba wiem że w robieniu formatu z płytą jest proste jak… Ale mi chodzi po prostu o zrobieniu formatu bez płyty. Słyszałem że mając partycje Recovery jest to możliwe :slight_smile:

Dodane 24.12.2012 (Pn) 22:36

A co do tej płyty to nie mam jej tylko chodzilo mi że jak włączyłem pierwszy raz lapka to od razu instalacjja win 7 sie wlaczyla

Jest to możliwe. Zależnie od producenta w różny sposób włącza się recovery. Najprościej F8 podczas uruchamiania, wybrać naprawę systemu (oczywiście nic nie znajdzie), potem wybrać opcję pokazania pozostałych możliwości, i w okienku które Ci się pokaże, na dole winna widnieć opcja uruchomienia przywracania. jeżeli jej nie ma - musisz zerknąć w Internecie jak w danym laptopie uruchamia się przywracanie.

Ok. No to dzięki :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html