Jak zrobić format windows xp?

Witam , mam pewien problem , chcę zrobić format windows’a xp professional ponieważ jest zaśmiecony …I co po formacie będę musiał zrobić , czy internet będzie na 2 komputerze ,który jest przez Wifi (Mam router)? Będę musiał na nowo instalować sterowniki do płyty główej , karty graficznej?Dodam , że płytka od windowsa gdzieś mi się zapodziała(to jak będę musiał instalować Windowsa)?

Pozdrawiam! :slight_smile:

Wszystko znajdziesz tu >> search.php

Stary jesteś upośledzony czy co? Formatowanie dysku powoduje “wymazanie” WSZYSTKICH danych z powierzchni danej partycji. Jak nietrudno się domyślić, trzeba zainstalować potem system i sterowniki o ile chcesz dalej korzystać z komputera.

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=fo … Google&lr=

  1. Żeby zainstalować nowy system - musisz mieć nośnik z systemem, który chcesz zainstalować (bez tego nic nie zrobisz).

  2. Tak, będziesz musiał zainstalować sterowniki w celu uzyskania poprawnego działania sprzętu np. /dźwięk/grafika/sieć/chipset.

  3. Co do połączeń sieciowych - tak wi-fi będzie dalej chodzić niezależnie od komputera z nowym systemem (najprawdopodobniej - niektóre routery potrzebują wpiętego chociaż jednego kompa kablem). Co do netu po formacie - kwestia zabezpieczeń na routerze, musiałbyś coś więcej napisać o konfiguracji routera - jak LAN jest w dhcp to będzie chodzić od razu inaczej trzeba będzie odrobinę gimnastyki.

  4. Po formacie po prostu będziesz musiał wszystko zainstalować, skonfigurować i cieszyć się świeżym systemem :wink:

@username1

Właśnie po to się robi formata mistrzu?

Zachowaj takie gadki dla siebie.

Router to ja mam taki. http://allegro.pl/router-tp-link-td-w89 … 92137.html

A te sterowniki znajują się na płycie głównej , bo ja mam tam parę płytek z 2-3 w tym pudełku od Asusa.

W pudełku od karty graficznej mam 2 płytki , i nie wiem które instalować…

Mam 1 problem jak napisałem nie mogę znaleźć płytki od Windowsa…:confused:

Więc pożycz płytę od kolegi/ znajomych etc. z taką samą wersją systemu jaką posiadasz.

Shork

Rodzaj routera, nic tu nie zmienia - mówiłem o kwestii konfiguracji.

Co do sterowników: nie instaluj z płyt!

Sterowniki pobiera się świeże ze stron producentów przed formatem (np. na druga partycję czy pendrive’a) i je się instaluje (już po instalacji systemu).

Co do braku Windowsa… bez niego nie zaczynaj nic robić bo to bez sensu…

Sterowniki zmienia się tylko jeśli coś nie działa.

drobok , możesz wytłumaczyć bo nie wiem czy rozumiem?

Po prostu nie zawsze nowsza wersja jest lepsza :slight_smile: Jeśli do tej pory działały bez zarzutów to nie ma sensu ich zmieniać bowiem zmienić się może stabilność dotychczasowo działającego softu / sprzętu :slight_smile:

Inna Partyjca to masz na myśli inny dysk np “D”?

Np chce 2 dyski naraz z formatować to można tak , czy po kolei?

Co do sterowników myślę ,że zainstaluje z płyt ponieważ nie mam problemów z nimi.

Witaj :slight_smile:

formatujesz dysk z płytki windowsa

sterowniki jak mówisz ,że są dobre te z płytki które posiadasz to instaluj je

a można sprawdzić jaki się ma klucz instalacyjny windowsa , który trzeba podać przy instalacjii?

Masz go na licencji która powinna być na twojej obudowie, ew speccy.

można np. tym

http://www.programosy.pl/program,winkeyfinder.html

Tak klucz już mam do windowsa , teraz najgorsze formatowanie…

  1. Wkładamy płytę z xp

  2. Restartujemy komputer.

  3. Przy włączaniu ( dokładniej przy pokazaniu właściwości bios-u ) Przytrzymujemy klawisz “F8”. Pokazuje nam się okienko z którego wybieramy napęd CD/DVD.

  4. Kiedy pojawi się napis ( na dole ekranu ): " Nacisnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch płyty"

  5. Otworzy nam się ekran instalacji Windows’a. Naciskamy “ESC”.

  6. Wybieramy partycję na której chcemy zainstalować od nowa Windows oraz ją sformatować.

  7. Wybieramy w jakim systemie ma być sformatowana partycja. Ja polecam NTFS. tutaj lepiej wybrać pełne formatowanie, jest bardziej dokładne.

  8. Czekamy na sformatowanie partycji.

http://lajfmajster.pl/2009/01/24/instal … k-po-kroku

Chyba nie zrobie formatu , nie mogę znaleźć płytki…

Dodane 15.08.2012 (Śr) 17:19

K już mam format dzięki za odpowiedźi !