Jak zrobić format?

Witam. Laptop Acer Aspire 5315 System totalnie padł chcę zrobić format. Ale nie mam pojęcia jak ?. System Vista Home Premium płyty instalacyjnej nie ma ! Jak zrobić format bez płyty instalacyjnej czy w ogólę się da ? Proszę o pomoc

Ps zbytnio się nie znam więc tak na prosty rozum ;p

jastrzab1233 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dlaczego od razu format ?

Recovery nie działa ?

Cześć,

Przeczytaj: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Mimo iż temat dot. systemu Windows 7 zasada działania dla wcześniejszych wersji systemu jest taka sama.

A co to Re covery ? nie znam się na viście , system totalnie zawieszony nie można nic prawie zrobić dlatego format żeby na nowo zainstalować wszystkie stery , które mam poza samą vistą :confused:

Cześć,

Recovery to przywracanie systemu do stanu fabryczniego z partycji bądź płyt recovery. Informacji jak przywrócić w ten sposób system szukaj w instrukcji do laptopa albo na stronie producenta.

ecovery raczej nie da rady komputer nie reaguje poczatkowo prosilo mnie o jakies haslo dalem nowe haslo i tyle okienko zniklo i zadnej reakcji

Cześć,

Skoro twierdzisz, że systemu nie da się przywrócić z partycji recovery, to pożycz płytę z systemem i zainstaluj go z wykorzystaniem klucza spod laptopa.