Jak zrobić forum?

Witam polecacie może jakiś szybki sposób na stworzenie forum z rejestracją użytkowników no i żeby swoje logo wgrać i już edytować działy? Trudno to się robi? Kiedyś wgrywałem na serwer jakieś php tylko już nie pamiętam jak to się robiło. Polecacie jakiś gotowy skrypt?

Przewodnik: http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j … -by-przemo .

phpBB by Przemo nie jest najlepszym wyborem, główną wadą tego rozwiązania jest prędkość działania i zasobożerność.

Śmiało może aspirować do miana najgorszego :stuck_out_tongue:

  1. Musisz mieć hosting oraz domenę.

  2. Musisz zainstalować skrypt forum - MyBB lub phpBB

nie opłaca się robić własnego skryptu, zainstaluj gotowe rozwiązanie. potrzebny jest hosting (z bazą danych) i domena. na serwerze instalujesz skrypt, np. myBB

Ja zdecydowanie polecam SMF(simple machines forum), bardzo dobry i intuicyjny skrypt w obsłudze w języku polskim.

Również polecam SMF. Skrypty oparte na myBB są pomału przemulone i zbyt łatwe do zhackowania przez swoją popularność.

Poza tym myBB przyciąga sporą ilość niechcianych botów, które rozsyłają spam, bez dodatkowych zabezpieczeń nie warto instalować. Jeżeli chodzi o phpBB, bardzo słabo się indeksuje w google, trzeba pobierać dodatek phpbb seo aby podstrony naszego forum zaczęły się indeksować w wyszukiwarce.

Wystarczy zainstalować jeden, malutki plugin.

Jak mimo głosów sprzeciwu polecam MyBB pierwsze forum zrobiłem na tym skrypcie i chodziło dobrze.

Kosztował ktokolwiek vanillaforums ?

Bardzo fajny skrypt, a mało popularny u nas.

A pod tym podpisuję się nawet lewą ręką i to nie tylko odnośnie modyfikacji “by P”

Dodałbym jeszcze że “dziurawość” bywa nad wyraz częsta.