Jak zrobic gif

mam pytanie jak zrobic gifa??? np takiego 1921812.gif

tylko większego albo charlottebuuumdowodybh0.gif

albo l_d4725d831688b0c3644ffa6da7d487fe.gif

albo takiego zwykłego animacja_caluskow_cleo-lewis.gif

tylko żeby mało ważył bo umiem robic normalne gify tylko ze duzo waza wiec prosze o odpowiedzi w sprawie tych gifow jak zrobic te gify pierwsze by malo wazyly i normlane by malo wazyly :slight_smile:

Albo piszcie na gg 10175421

np GIMP + GAP

Witam serdecznie

Klik

właśnie na gimpie nie umiem robic ;/ mam klatki ale nie wiem gdzie je dac :frowning:

Prostym językiem mówiąc animacja GIF to jest obrazek który posiada warstwy (layers). Każda warstwa jest kolejną klatką w animacji (zupełnie jak w filmach) które przeskakują w określonych odstępach czasu.

Można w GIMPie bądź Photoshopie (ImageReady). Tworzymy po prostu kolejne warstwy z kolejną klatką animacji (noga ustawiona dalej itd) następnie zapisujemy jako gif i podajemy jako wartość przeskoku w ms co ile mają klatki nakładać się na siebie. Pozdrawiam.

no ale w photoshopie(imageready) umiem ale dużą waży a mi chodzi by malo wazylo ;/

gimpem nie umiem a lepiej by bylo gdyby na gg mi pisaliscie 10175421 albo dali obrazeczki i strzalki co pierwsze to tylko proźba

Ja robię animowane GIF-y za pomocą programu Photoscape :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … oscape+3.1

viewtopic.php?f=3&t=272319

Mniejszy rozmiar i ilość klatek - mniejsza waga.

Są jeszcze programy do kompresji ale nie znalazłem darmowego.

a jak sie robi gifa za pomocą programu Photoscape?

to znaczy nie musze miec tym programem a np: 30 klatek ile waży w photoscape???

Google.pl “Avi to GIF”

albo lepiej piszcie mi na gg 10175421

Po to jest forum żeby na nim pomagać

Waga zależy od długości animacji, jakości, i ilości klatek.

Pokombinuj w imagerady, skróć anime zmień jakość

Jeżeli ci chodzi z avi do gif to kiedyś korzystałem z takiego programu, nie pamiętam jak się nazywał, ale tam właśnie sie to dało zrobić, ustawiać jakość i ilość klatek.

Postaram sie znajść i dać Ci linka razem z tutkiem

Pozdrawiam

@edit:

TU masz tutorial, wraz z listą programów potrzebnych.