Jak zrobić gifa ale z danego obszaru?

Witam

Mam takie pytanko. Jak zrobić gifa ? Ale chodzi mi o coś takiego że na przykład otwieram sobie jakiś film w pełnej rozdzielczości i chce na nim zaznaczyć jakiś konkretny obszar który mi przerobi na gif. Jak to zrobić ?

hmm takiego programu chyba nigdzie nie znajdziesz,

możesz skorzystać z jakiegoś programu do edycji filmów i klatka po klatce powycinać żądany fragment i potem poskładać z jakiejś standardowej aplikacji do robienia gifów

Było o tym wiele razy.

:szukaj:

Potrzebne 2 programy: dowolny program do wycięcia fragmentu filmu (np. Windows Movie Maker) i dowolny program do animowania gifów z funkcją przerabiania plików wideo (np. Ulead Gif Animator).

Prosta sprawa w programie VirtualDub wycinasz odcinek filmu klatek które chcesz wykorzystać. Nastepnie wybierasz kodeka którym zkompresujesz ten odcinek i zapisujesz go jako avi ogólnie możesz zaznaczyć aby plik był zapisany bez głosu mniej zajmnie bo i po co audio w gifie. Zapisany kawałek przeciągasz do programu Animation Shop 3 tam zaznaczasz obszar (kadrujesz) który chesz wykorzystac do gifa no a potem zapisujesz jako gif możesz zmniejszać animacje no ogólnie program ma wiele ciekawych opcji które napewno jak będziesz chciał sobie obczaisz :slight_smile:

daruj sobie takie komentarze