JAk zrobić grę aby jeździć motorem?

Witam, razem z kolegą wpadliśmy na pomysł żeby zrobić jakąś prostą grę 3D W której by sie jeździło np jakimś rometem, ale jesteśmy zieloni i niewiemy czym, jak i co?

Prosimy o pomoc

Zobacz:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22 … Google&lr=

Od razu mówię, że w 1h tego nie zrobicie :smiley:

No chłopie :smiley: Wiesz, jak chcesz zrobić grę, jeszcze do tego 3D :smiley: To wypadało by znać może jakiś język, co :smiley: Np C++ :slight_smile: Tego nie zrobicie w chwilkę, takie coś to jest “pisanie” :smiley: :slight_smile: I jakąś bibliotekę graficzną dobrze opanowaną powinniście mieć :smiley: Albo chociaż pouczyć się trochę podstaw programowania. Tylko że ja za bardzo na bibliotekach graficznych, i w ogóle na grafice to nie bardzo się znam - po prostu robienie gier mnie nigdy nie interesowało. Ale jedno ci mogę doradzić. Weźcie się za jakiś porządny kursik dotyczący tworzenia gier, np ta strona jest fajna Strona1, albo ta, na której to znajdziesz bardzo dobry tutorial C++ :slight_smile: gamedev.pl :slight_smile: Ewentualnie możesz wybrać jakąś pozycję książkową :slight_smile:

Jak to nie :stuck_out_tongue_winking_eye: Przecież napisałeś 1 hunred hours :wink: Jak tyle poświęcą to cośtam napiszą :wink:

a mógł by mi to ktoś streścić

:smiley:

:smiley: osłabłem :smiley:

Tego się nie da streścić, i grę też RIP zrobisz ?:D.

Szczerze :smiley: RACZEJ NIE :smiley: Jak ci można streścić język C++ i coś o jakiejś bibliotece graficznej?? :smiley: Zastanów się co ty piszesz :smiley: Jeśli naprawdę chcesz zrobić tę grę, to poucz się języka, i dopiero się za to bierz. Chociaż ja ci mogę streścić C++ :D:

#include, main, {} :smiley: :smiley: :smiley:

Nie znając żadnego języka programowania, nawet ten nie streszczony tekst prawdopodobnie nie zrozumiesz, nie ma co mówić o zrozumieniu streszczenia.

nooo… Jednak muszę to zrobić, ale przyznaję ci rację :smiley: Dokładnie, co ci da streszczenie, jak w ogóle nie będziesz wiedział o co chodzi, skoro nigdy nie miałeś styczności z żadnym językiem…

Akurat to Twoje krótkie streszczenie można wytłumaczyć :stuck_out_tongue_winking_eye:

Problem tylko w tym, że nie da się tego zrozumieć nie znając C.

Jak to nie:

#include - taki fragment kodu, który załącza rzecz z której będziesz potem korzystał

main - to taki fragment kodu, który odpowiada za główną część programu

{ } - klamra { oznacza otworzenie jakiejś funkcji, czyli takiego czegoś w czym będziesz pisał swoje części kodów, a } zamknięcie jej.

tak na szybko xD

Czyli 0,0001% gry już ma za sobą…

:smiley: Tak, a ktoś taki kto nie zna np C, to skąd będzie wiedział, o co chodzi w tym, że np załącza rzecz z jakiej będzie się korzystało :smiley: Albo tworzenie jakiejś funkcji? Pojęcie funkcji, metody, istnieje we wszystkich znanych językach, a wnioskując po poście autora tematu, to on żadnego w życiu na oczy nie widział. Więc o czym my tu w ogóle gadamy :smiley:

Na ile rozumiem, gadamy o stworzeniu streszczenia C++ tak na jedną stronkę nie więcej, czytasz i jesteś programistom C++. Albo takie streszczenie z kardiologii też na jedną stronę, czytasz i już możesz zrobić zabieg przeszczepu serca. Albo … można tą listę świątecznych życzeń kontynuować w nieskończoność. :lol:

Aaaaa… :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: Coś ty :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA… Ale koleś mnie z tym streszczeniem rozwalił :smiley:

Tak nawiasem, dla autora. Dokumentacje C++ są baaaardzo długie, i ich streszczenie :smiley: Nawet jak byś próbował zrobić, to by encyklopedia wyszła :smiley: Więc zastanów się na drugi raz, co piszesz, drogi turboadi77491994 :slight_smile: