Jak zrobić grę przeglądarkową?

Witam!

Chciałbym zrobić sobie grę przeglądarkową. Nie wiem jednak co i jak, ani nie znam PHP. Dowiedziałem się, aby zrobić taką grę muszę mieć silnik (np. Vallheru) lub napisać swój. Łatwo będzie nie znając PHP przerobić taki gotowy silnik? Z gry o smokach na grę w stylu thecrims? Zależy mi na tym. Proszę o pomoc. :wink:

Cóż… Mając już gotowy silnik ciężko będzie przerabiać jeśli nie znasz php i sql-a chociażby w podstawach. Znam osobę, która zna podstawy i bawiła się w przerabianie… Ciężko jest wyjść ponad to co założył sobie twórca silnika.

Dobrze jest przysiąść do języka i napisać to po swojemu - wiele się człowiek nauczy, a stworzyć może wszystko co tylko do głowy przyjdzie.

P.S.

A silnika Vallheru nie bierz… jest za mało dopracowany i błędy wyskakują - jeśli nie znasz php to doprowadzi cie to do szału.

Czyli mówisz jednak łatwiej będzie samemu napisać taki silnik? :o Zanim ja to ogarnę to minie chyba z pół roku.

Jak już wspomniał LonngerM i jak wiem z własnego doświadczenia - pracować na czymś co ktoś wcześniej wymyślił i jeszcze niedaj boże brakuje dokumentacji…

ale na początek dobre rozwiązanie. najlepiej uczyć się na przykładach przerabiając gotowe kody skryptów.

choć wg mnie ważne, by również grafikę umieć przygotować.

może darmowy silnik ogame?

Mało tego, oprócz PHP powinieneś znać MYSQL, (X)HTML i (przydatne) CSS`a oras JS.

W takim razie będę musiał się powoli uczyć PHP i całej reszty. :wink: Chyba, że macie jeszcze jakieś inne propozycje? Może znacie jakiś silnik na którym mógłbym bazować?

NA darmowych silnikach nie ma co.

Jeśli masz ciekawy pomysł na grę i sporo $ na zainwestowanie to próbować można :wink:

Tworzenie gier przeglądarkowych nie jest takie banalne, jak może się wydawać.

Oprócz napisania silnika, trzeba także zrobić dobrą szatę graficzną, żeby to miało ręce i nogi.

Do tego dochodzi system gry oraz tworzenie wielu nazw własnych, wiadomo że w ubogą grę prawie nikt nie będzie grał a dzisiaj ludzie mają coraz to większe wymogi.

Jednakże życzę powodzenia, też kiedyś myślałem o stworzeniu gry ale w pojedynkę to pracy jest od groma, polecam Ci rozejrzeć się za jakimiś ludźmi, którzy zajęliby się poszczególnymi rzeczami. Wiesz, jeden robiłby grafikę, drugi pisał system, trzeci jeszcze coś innego.

Ale gdyby udało Ci się stworzyć grę która podbiłaby serca graczy, wówczas będziesz mógł się nieźle wzbogacić 8)

Dlatego najlepiej, jakbyś zaczął swoje szkolenie jak najszybciej i zebrał mały, ale dobrze dobrany i zgrany team, im więcej osób tym mniej zysku, no bo będziesz musiał się podzielić z resztą a nikt za darmo harować nie chce. :stuck_out_tongue:

Zakładając, że nie ma teamu możesz wykorzystywać czasami gotowce i je przerabiać. Przykładów jest dużo, choćby na hotscripts.com.

Cóż Ci mamy powiedzieć… Bierz się za czytanie kursów. Z pustego to i Salomon nie naleje. Ciężko będzie ci przerabiać coś o czym w ogóle nie masz pojęcia. Aktualnie sam pracuje nad grą w przeglądarce i chodź uczę się php od półtora roku wciąż mam wiele problemów.