Jak zrobić grę w javie?

Witam wszystkich

ogólnie rzecz mówiąc jestem zielony z programowania , kiedyś w szkole średniej pisałem w c++ a teraz na studiach muszę napisać

grę pacmana w javie , nawet nie mam pojęcia od czego zacząć… :frowning:

niektórzy z moich rówieśników biorą kody gotowe z neta, ale tu nie chodzi o to że ja przepisze kod i tak z niego nic nie zrozumie właśnie

chciałbym zrozumieć ten język programowania więc jak by ktoś mógłby mi pomóc w napisaniu tego programu albo dał jakieś wskazówki

jak go napisać byłbym bardzo wdzięczny z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

Każą Ci pisać grę, a nie było żadnych wykładów/ćwiczeń/laboratoriów?

właśnie że nie było żadnych wykładów z javy a tym bardziej ćwiczeń:/

kolego, bądźmy szczerzy - nie licz na to, że ktoś napisze ci instrukcję krok po kroku bo nawet jej nie zrozumiesz nie znając podstaw programowania. Jeśli bardzo zależy Ci na napisaniu tej gry samemu polecam naukę podstaw programowania w javie. Jest w sieci wiele źródeł z których można całkiem dobrze samemu ogarnąć zarówno programowanie jak i dany język. Jeśli się zdecydujesz na naukę - napisz, coś Ci poradzimy. Jeśli natomiast nie masz czasu lub ochoty na nauki - szukaj gotowca albo znajdź kogoś kto napisze Ci ten program.

Przydadzą się też pewno podstawy teorii grafów, a przynajmniej algorytm wyszukiwania najkrótszej trasy w grafie. W końcu te duszki muszą się po jakiejś trasie przemieszczać do celu :slight_smile:

Poziom trudności w takiej grze (o ile będzie taka potrzeba) mógłby wynikać ze złożoności mapy oraz właśnie trasy po jakiej przemieszczają się duszki (najkrótszej lub niekoniecznie najkrótszej).

właśnie zamierzam się jej nauczyć… i potrzebuje porady jak zacząć ten program albo z jakich źródeł skorzystać