Jak zrobić Gre?

_ Witam! _

Siemka mam 13 lat i czy ktoś by mógł mi wytłumaczyć jak zrobić grę typu “Stick”,czyli biegasz ludkiem i skaczesz lub strzelasz ? Bo na żadnym forum nikt mi nie pomógł. Chodzi mi o podanie programu i linku do niego, I dokładne wytłumaczenie lub podanie kodu do zrobienia gry.

:slight_smile:

_________________________

Tripp To jest za trudne dla mnie mam tylko 13 lat :slight_smile:

zrobienie gry nie jest tak proste jak myślisz, naucz się c++ później jakąś biblioteke typu directx lub opengl to wtedy pogadamy

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

był taki temat :stuck_out_tongue:

A czy umiesz zrobić taką grę ?!

____________________________

Sebastian Ty ten link możesz sobie wsadzić głęboko w …

jakąś prostą gierke pewnie jak bym się pomęczył to bym napisał (ostatnią gre jaką zrobiłem to zwykłe odbijanie piłeczki) była bardzo prosta i to była moja pierwsza (i ostatnia jak na razie) gra

Tu masz dosyć obszerny tutorial http://www.gamedev.pl/tutorials.php :mrgreen:

marduk666 podaj swoje gadu gadu to pogadamy.

Złączono Posta : 26.08.2007 (Nie) 16:43

I przy okazji jaki polecacie program do robienia gier i proszę link do niego.

już ci powiedziałem naucz sie podstaw to dopiero pogadamy nie mam zamiaru tłumaczyć ci czegoś takiego jak funkcje, zmienne, klasy itd. od tego są książki polecam “symfonie C++” autorstwa J. Grębosza.

Wystarczy że mi podasz kod zrudłowy swojej gry i jakiego komplikatora podasz.

Chech… chyba kompilatora… weź się najpierw za pascala, potem c, c++

dokładnie, kod źródłowy dostaniesz jak coś będziesz umiał a nie tylko kopiuj i wklej, komplikator hahah dobre xD

Kolo poco robić samemu jakąś badziewną gierkę!!Jeć se do sklepu i kup !!Ja kupiłem super gierke za 19zł.99gr. 8) 8)

Także zasuwa do sklepu i kupuj :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Albo zaopatrz sie w program Game Factory czy jakoś tak :wink:

Program dziecinnie prosty, jak używanie Total Commandera, kliknij i przeciągnij :slight_smile:

JA wiem jak zrobić grre choć mam lat 12.

1.Ściongnij progmram game maker 7.0

Stworzenie gry jest prostrze niż myślisz :lol:

GameMaker? Ty nazywasz to tworzeniem gry?

Niby najbardziej polecany będzie C++, ale ja powiem, że w Pythonie też można napisać grę i nawet nie musi być to trudniejsze, niż w c++, lecz tutaj trzeba już znać angielski, ponieważ do Pythona znalazłem mało tutoriali, a opisu biblioteki graficznej po polsku nie ma.