Jak zrobić haslo na program?

(Keraz1) #1

Witam !

Wiem, że temat mało mówi, ale chciałbym się dowiedzieć jak założyć hasło na plik.Otóż robię program i chce aby po włączeniu w konsoli pokazywało się zdanie, np.

Podaj hasło; (tu trzeba będzie wpisać kilkuliterowe hasło ) jeśli będzie dobre to kontynuujemy prace programu jeśli będzie złe trzeba będzie wpisać jeszcze raz.(z pętlą while nie mam problemu ) proszę podać przykładowy kod ja sam go "rozszyfruje".

(Juszczyk Pawel) #2

Przykładowy kod raczej nie wiele Ci pomoże, tak naprawdę "rozszyfrowując" nic się nie nauczysz. Po prostu na początku iteracji pętli while wczytuj do zmiennej tekst z klawiatury, następnie porównuj zmienną z hasłem. Jeśli hasło będzie się zgadzało, to wychodź z pętli i kontynuuj program.

(Razi) #3

Zwykłe porównywanie stringów.

C++ std::string: operator ==

C/C++ char* : funkcja strcmp z biblioteki cstring

Java: String.equal()

(Tomek Matz) #4

Możesz zrobić tak jak sugerują koledzy wyżej, ale nie przechowuj hasła plain text-em w kodzie programu. Przechowuj je w postaci hash-a SHA-512. Zadbaj też o to, aby ten hash utworzyć dla odpowiednio silnego hasła, tzn. takiego którego nie da się złamać w 30 minut. BTW to ma być jakiś komercyjny program, czy raczej robisz go tylko tak dla siebie?

(Keraz1) #5

Ten program robię tylko dla siebie nie będę go rozpowszechniał tylko chciałbym się "pobawic" w c++ .