Jak zrobić haslo na program?

Witam !

Wiem, że temat mało mówi, ale chciałbym się dowiedzieć jak założyć hasło na plik.Otóż robię program i chce aby po włączeniu w konsoli pokazywało się zdanie, np.

Podaj hasło; (tu trzeba będzie wpisać kilkuliterowe hasło ) jeśli będzie dobre to kontynuujemy prace programu jeśli będzie złe trzeba będzie wpisać jeszcze raz.(z pętlą while nie mam problemu ) proszę podać przykładowy kod ja sam go “rozszyfruje”.

Przykładowy kod raczej nie wiele Ci pomoże, tak naprawdę “rozszyfrowując” nic się nie nauczysz. Po prostu na początku iteracji pętli while wczytuj do zmiennej tekst z klawiatury, następnie porównuj zmienną z hasłem. Jeśli hasło będzie się zgadzało, to wychodź z pętli i kontynuuj program.

Zwykłe porównywanie stringów.

C++ std::string: operator ==

C/C++ char* : funkcja strcmp z biblioteki cstring

Java: String.equal()

Możesz zrobić tak jak sugerują koledzy wyżej, ale nie przechowuj hasła plain text-em w kodzie programu. Przechowuj je w postaci hash-a SHA-512. Zadbaj też o to, aby ten hash utworzyć dla odpowiednio silnego hasła, tzn. takiego którego nie da się złamać w 30 minut. BTW to ma być jakiś komercyjny program, czy raczej robisz go tylko tak dla siebie?

Ten program robię tylko dla siebie nie będę go rozpowszechniał tylko chciałbym się “pobawic” w c++ .