Jak zrobić histogram w kolorze?

Witam! Mam mały problem, mianowicie mam do opracowania kilkadziesiąt zdjęć. Zdjęcia przedstawiają iskry (płomienie) na czarnym tle. Moim zadaniem jest wygenerować histogram do poszczególnej iskry na zdjęciu! Do tej pory używałem PotoShop CS niby wszystko ok :? ale czarno biały histogram zwykłemu odbiorcy nic nie mówi, i profesor zażyczył sobie to w kolorze! :frowning: I moje pytanie brzmi czy są programy które wygenerują taki kolorowy histogram! albo chociaż pasek skale z takich kolorów z jakich składa sie iskra abym mógł go zamieścić pod czarno białym histogramem :?

http://img329.imageshack.us/img329/3052 … 22ueg1.jpg

będę bardzo wdzięczny za pomoc :smiley:

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wydaje mi się, że właśnie masz w ręku narzędzie które daje możliwość oglądania histogramu kolorowego. Nie mam PSa, ale w GIMPie sprawdzałem i jeżeli ustawię histogram na “Kanał RGB”, to histogram zmienia postać na kolorowy. W GIMPie domyślnym trybem histogramu jest “Wartość” i jest on czarny (wskazuje tony barw z lewej strony ciemne, a z prawej jasne).

W PhotoShopie aby zobaczyć histogram w kolorze, przełącz mu tryb na “Colours”

O histogramie w dużym skrócie możesz poczytać na stronach CYFROGRAFII.

hym histogram pokazuje ilość pikseli w danym kolorze, w moim przypadku jest to zaznaczony obszar iskry. Tak wiec odpowiednio od lewej strony jest ciemny czerwony (i ilość pikseli tego koloru) a po prawej jasny prawie biały (i również ilość pikseli).

Mi chodzi o to czy jest możliwość pokazania Histogramu właśnie w tych kolorach, gdyż człowiek który to będzie oglądał, nie znający sie w temacie, nie ma pojęcia co ów histogram pokazuje :? przełączenie na tryb colours daje obraz tylko w trzech kolorach niestey nie w takich w jakich występuje nieszczęsna iskra;/

ZEUS_84 popraw tytuł tematu na konkretny i usuń natychmiast link z podpisu :evil: Polecam przeczytanie regulaminu, póki jeszcze czas…