Jak zrobić informację po kliknięciu na odnośnik?

(Saver) #1

Chce zrobić że jak ktoś kliknie na odnośnik to najpierw wyskakuje informacja czy napewno chcesz przejść na adres “www.przykładowy.pl” i tam są dwie opcje

Tak, chce przejść i opuścić serwis

i

Nie, chce pozostać tu.

Wie może jak to zrobić?

przewodnik.png

(Mathew) #2

Ładujesz adres strony do zmiennej wyświetlasz informacje i tyle. Prosty skrypt w php.

(Saver) #3

Ale mi chodzi o to że jak użytkownik doda jakiś link i inny użytkownik klika na ten link to ma się wyświetlić taki komunikat.

Mógłbyś mi pomóc napisać taki skrypt?

(pain3hp) #4

wykorzystaj sesje aby byla wymagana jakas zmienna sesji jak nie ma to wstawiasz ten komunikat- proste

Dodane 21.08.2010 (So) 21:45

if(!isset($_SESSION['weryfikacja']){

include(formularz z akceptacja i wyjsciem.html);

}else{

if($_SESSION['weryfikacja']='tak'){

include(tu wcztujesz strone ktora jest zaakceptowana);}

else if($_SESSION['weryfikacja']='nie'){tu jakies dzialania co zrobic jak dal nie}

}

cos tego typu przynajmniej ja bym to tak rozwiazal ale profesjonalista nie jestem i dawno sie php nie bawilem :slight_smile:

(Mathew) #5

no ale jeszcze trzeba wymusić wyświetlenie tego formularza np. podmianą linków np. google.pl zamienia na adres-strony.pl/index.php?url=google.pl

(Grzesie K) #6

Nie wiem czy dobrze rozumiem jak to ma działać… Użytkownik dodaje za pomocą formularza gdzieś na stronie link z treścią, inny użytkownik klika i ma pojawić mu się ta informacja?

Jeżeli tak to sprawa jest prosta:

1. Zmieniasz działanie bb-code lub zamieniasz za pomocą jakiegoś replace adres strony z http://domena.pl lub www.domena.pl na redirect.php?url=http://domena.pl

2. Tworzysz plik redirect.php ktory pobierze zmienna url i wyświetli komunikat

Ps. Można ewentualnie dodać sprawdzanie czy nasz gość jest człowiekiem czy botem- boty przepuszczać bez pytania :slight_smile:

Ps2. Nie wiem czy jest sens mieszania w to sesje, nic się nie stanie jak zapytamy 2 razy.

(Saver) #7

Dokładnie o to mi chodzi a możesz mi pomóc jak to zrobić?

(Mathew) #8

To pokaż jak ty to robisz to my będziemy ci pomagać :wink:

(Saver) #9

Ale ja nie mam pojęcia jak to zrobić :frowning:

(Mathew) #10

To w takim razie ile płacisz? Możemy pomóc ale nie odwalać za kogoś robotę.

(Saver) #11

50zł na PayPal?