Jak zrobić informację po kliknięciu na odnośnik?

Chce zrobić że jak ktoś kliknie na odnośnik to najpierw wyskakuje informacja czy napewno chcesz przejść na adres “www.przykładowy.pl” i tam są dwie opcje

Tak, chce przejść i opuścić serwis

i

Nie, chce pozostać tu.

Wie może jak to zrobić?

przewodnik.png

Ładujesz adres strony do zmiennej wyświetlasz informacje i tyle. Prosty skrypt w php.

Ale mi chodzi o to że jak użytkownik doda jakiś link i inny użytkownik klika na ten link to ma się wyświetlić taki komunikat.

Mógłbyś mi pomóc napisać taki skrypt?

wykorzystaj sesje aby byla wymagana jakas zmienna sesji jak nie ma to wstawiasz ten komunikat- proste

Dodane 21.08.2010 (So) 21:45

if(!isset($_SESSION['weryfikacja']){

include(formularz z akceptacja i wyjsciem.html);

}else{

if($_SESSION['weryfikacja']='tak'){

include(tu wcztujesz strone ktora jest zaakceptowana);}

else if($_SESSION['weryfikacja']='nie'){tu jakies dzialania co zrobic jak dal nie}

}

cos tego typu przynajmniej ja bym to tak rozwiazal ale profesjonalista nie jestem i dawno sie php nie bawilem :slight_smile:

no ale jeszcze trzeba wymusić wyświetlenie tego formularza np. podmianą linków np. google.pl zamienia na adres-strony.pl/index.php?url=google.pl

Nie wiem czy dobrze rozumiem jak to ma działać… Użytkownik dodaje za pomocą formularza gdzieś na stronie link z treścią, inny użytkownik klika i ma pojawić mu się ta informacja?

Jeżeli tak to sprawa jest prosta:

  1. Zmieniasz działanie bb-code lub zamieniasz za pomocą jakiegoś replace adres strony z http://domena.pl lub www.domena.pl na redirect.php?url=http://domena.pl

  2. Tworzysz plik redirect.php ktory pobierze zmienna url i wyświetli komunikat

Ps. Można ewentualnie dodać sprawdzanie czy nasz gość jest człowiekiem czy botem- boty przepuszczać bez pytania :slight_smile:

Ps2. Nie wiem czy jest sens mieszania w to sesje, nic się nie stanie jak zapytamy 2 razy.

Dokładnie o to mi chodzi a możesz mi pomóc jak to zrobić?

To pokaż jak ty to robisz to my będziemy ci pomagać :wink:

Ale ja nie mam pojęcia jak to zrobić :frowning:

To w takim razie ile płacisz? Możemy pomóc ale nie odwalać za kogoś robotę.

50zł na PayPal?