Jak zrobić internet z komputera na komórkę (NOKIA 6630)

W odwrotną stronę to banalne, ale nie w tę którą proponuję w temacie. Mam problem, bo chcę korzystać z internetu w komórce, a nie zamierzam za to słono płacić, gdyż mam internet w domu. Mam również łączność telefonu z komputerem za pomocą bluetooth.

Potrzebuję pomocy, bo w zasadzie problem może jest łatwy w wykonaniu, tylko trzeba wiedzieć jak go rozwiązać. Aaaa… proszę nie pisać tekstów typu: “korzystaj z netu na komputerze, po co ci w komórce”.

Testowane na:

- Windows XP Profesional SP2

- Bluetooth (BlueTake model: BT009Si)

- BlueSoleil 1.4.9.3 Build 041221

- Nokia 6630 (4.03.38 RM-1)


Opis dla 6630/6680

=================================

Przed przystąpieniem do konfiguracji wyłącz zaporę windows i sformatuj telefon.


I - Konfiguracja komputera :

1.) Podłączamy bluetooth do komputera i instalujemy oprogramowanie BlueSoleil

2.) Otwieramy BlueSoleil i kolejno: My Services > Properties... > Serial Port A (com=x) x u mnie to 6

3.) Panel Sterowania > Opcje telefonu i modemu > Modemy > Dodaj... > Nie wykrywaj mojego modemu, wybiore go z listy > Dalej > Standardowy typ modemów - Kabel komunikacyjny między dwoma komputerami > Dalej > wybieramy port com=x (tak jak w punk.2) > Dalej. Po zainstalowaniu wybieramy Właściwości > Modem > 115200 > OK > OK

4.) Panel Sterowania > Połączenia sieciowe > Utwórz nowe połączenie > Dalej > Utwórz połączenie zaawansowane > Dalej > Zezwalaj na połączenia przychodzące > Dalej > Zaznacz "Kabel komunikacyjny miedzy dwoma komputerami" > Dalej > Nie zezwalaj na prywatne połączenia wirtualne > Dalej > Dalej > Zaznacz Protokół (TCP/IP) > Włąściwości > Określ adresy TCP/IP > Od: 192.168.0.50 ; Do: 192.168.0.52 > OK > Dalej > Zakończ

5.) Połączenia sieciowe > Połączenie lokalne 2 (Bluetooth PAN Network Adapter) > Właściwości > Włącz Połączenie lokalne 1 (to właściwe od internetu) > Właściwości > Zaawansowane > Zaznacz " Zezwalaj innym na łączenie sie z internetem poprzez ten komputer" > OK (Jeśli wszystko jest poprawnie to we właściwościach połączenia lokalnego 2 TCP/IP powinno być: IP:192.168.0.1; Maska:255.255.255.0

6.) Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Usługi > Routing i dostęp zdalny > Właściwości > Tryb uruchomienia "Automatyczny" ; Stan usługi "Uruchomiono" > OK

7.) Instalujemy "AnalogX Proxy" uruchamiamy go i w polu "Proxy Binding" wpisujemy 192.168.0.50 Niezapomnijcie wcisnąć "Enabled" to ważne.


II - Konfiguracja telefonu :

1.) Tworzymy nowy punkt dostępu:

Nazwa połączenia: Bt

Typ transmisji: Pakiet Danych

Nazwa punktu dostępu: Bt

Nazwa użytkownika: brak

Żądanie hasła: Nie

Hasło: ****

Autoryzowanie: Bezpeczne

Strona domowa: brak

Opcje > Zaawansowane

Typ sieci: IPv4

Adres IP: Automatyczny

Server proxy: 192.168.0.50

Numer proxy: 6588

2.) Uruchamiamy gnubox'a:

Options->Install Set to GPRS

Options->Install Create Records

Options->Install->Copy settings from GPRS

Options->Install->set RAS login script

Wyłączamy gnubox'a.

3.) Uruchamiamy gnubox'a:

Options->2box Bluetooth->Serial Port

Wybieramy nasz komputer.

Do you want to require encryption?

Wybieramy "Yes"

Options-> Install->change default AP


--------------------------------

W przypadku jeśli przeglądarka NetFront niebędzie działać można w ustawieniach programu uaktywnić proxy.

Options->Settings->Connection

Enable Proxy : Yes

Proxy Host : 192.168.0.50

Zapożyczono z symbianOS.pl

Witam dziekuje bardzo a może ktoś już sprawdzał to na kom działa mu na komórce internet pobierany z komputera?? I oczywiście wszystko jest za free?