Jak zrobić jakiś ciekawy fotomontaż w Gimpie :[?

yOYo.

Mam teraz kompa z Vistą :frowning: no i przypada mi do gustu tylko Gimp :stuck_out_tongue: ale nie czaję go ![;

Np; Ziemia, z okiem :stuck_out_tongue: która ma usta z których wypluwa dym ? No i żeby to wyglądało z deka realistycznie. :stuck_out_tongue_winking_eye: żeby nie była płaska (żeby przynajmniej tak się nie wydawała :() Załóżmy że zamiast oka będą kontury POlski ;P. Jak zacząć ? Gimp jest mi obcy ;/ Widziałem w necie jakieś tutki ale ![;

Na XP nawalałem na CORELu no i na Photoshopie. Wydawać by się mogło że Gimp jest podobny do PS ale nie dla mnie xd.

“Więc niech Dobra Dusza pomorze zabłąkanej”.

Thx

pZdr.

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien … le&spell=1 :evil:

no i uważasz że tu obczaję np: jak zrobić dym?> i wkomponować go w tą kule ziemską? Myślę że nie ![;

Na pewno nie znajdziesz tutoriali o dorobieniu kuli ziemskiej ust, z których dymi. Natomiast być może dowiesz się jak się robi efekt dymu, oraz jak zrobić realistycznie wyglądający fotomontaż.

Reszta zależy od Ciebie.

http://www.gimpuj.info

No już doszedłem co i jak z Brushami na Gimpa jedno pytanie jak tu się przestawia intensywność barwy. Przykład: mam brusha krwi i jest koloru czerwonego żeby uzyskać realizm muszę ją z deka przyciemnić skontrastować. Powie ktoś gdzie szukać tego narzędzia i lekka instrukcja ;D?

Doszedłem sam rozjaśnianie/ wypalanie a może jest coś jeszcze ?

Jak robisz krew, to nie jakimś brushem specjalnie do tego, tylko tworzysz nowy projekt (przezroczyste tło) wybierz wbudowany brush “Sparks” pomaluj nim tam, gdzie ma znajdować się krew, potem w oknie “Warstwy, Kanały, Ścieżki…” jest coś takiego jak “Blokownie”, zaznacz to. Teraz wybierz kolor krwi (moim zdaniem dobry jest: 680000), potem w oknie głównym Edycje->Wypełnij kolorem pierwszoplanowym. I to jest fajny efekt krwi, a nie używanie brushy.

Efekt, który uzyskałem:

thumb_15104_13_11_08_5_54_55.png

Oczywiście mozna zrobić to lepiej, lecz robiłem to na szybko.

LOzz a słuchaj, a coś takiego jak wtapianie? że kontury jakiegoś obiektu będą wtapiać się w tło żeby nie było widać że był wycinany?

PS: Jak włączyć ten boczny panel z kanałami bo wyłączyłem i nie mogę znaleźć jak go włączyć.

Pzdr.

Tutaj znalazłem coś o wtapianiu:

http://www.demonstracje.instalki.pl/gra … w_Gimp.php

Chyba o to chodzi, chodź nigdy nie używałem wtapiania, więc nie wiem.

Jak by co, to w wersji 2.6.2 niema opcji “Wygładzanie”, trzeba użyć “Zmiękcz”.

Główne okno GIMP’a Okna->“Warstwy, Kanały, Ścieżki, Cofnięcie …”

No nie mogę tego paska włączyć nie ma u mnie tego.

; [

A jak zrobić w Gimpie np: mam dym na na tle jednolitym i go tak nałożyć na rysunek żeby wyglądało realistycznie. ( chyba go nie będę wycinać ^^?)

:wink:

PS: Da się zmienić pozycję pędzla? znaczy jakoś żeby jak np: nanoszę brushem łosy żeby ten pędzel albo ten efekt od razu się przekręcił?

jeżeli masz dym na jednolitym tle, to wybierz różdżkę i zmieniaj próg tak, aż zaznaczy Ci mniej więcej całe tło. Można też spróbować samemu zrobić dym, ale to jest chyba trudne.

A z tym przekręceniem pędzla, to wydaje mi się, że chodzi Ci o to, aby było odbicie lustrzane pędzla. Chyba czegoś takiego w GIMP’ie nie ma, ale mogę się mylić.

OTy- kosz.

LOL KOsz :smiley: ja tu przyswajam podstawową wiedzę [-.-]