Jak zrobić kompletną kopie dysku?

Potrzebuje programu który pozwala zachować i odzyskać potem na nowy dysk system wraz z ustawieniami wszystkich aplikacji i wszystkie dane przy jednoczesnej możliwości uruchomienia tego programu z płyty bootowalnej. Mam coś takiego jak “mini windows” i jest tam szereg narzędzi w zakładce “backup” ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia które z nich byłoby odpowiednie. Są tam m. in. takie narzędzia jak “Disk Image XML” czy “Clone Disc”. Co byście polecali?

Ja osobiście do robienia kopii dysku polecam acronis true image . daje możliwość utworzenia płyty bootowalnej dzięki której można szybko zrobić obraz dysku i go potem przywrócić.

wymienionych przez ciebie programów nie znam…

Ale ten program chyba jest płatny?

Jeśli znasz angielski i masz trochę pojęcia o dyskach, partycjach itp to polecam darmowe: http://clonezilla.org/

:roll:

Już mi to polecano :stuck_out_tongue: Rzecz w tym, że jestm kompletnym laIkiem i potrzebuje raczej prostego programu. Najlepiej takiego w którym zaznacze dysk do skopiowania, dyski docelowy, a potem odwróce procedure i tyle :stuck_out_tongue:

No to może Easeus Todo Backup?: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Todo … 22322.html Obsługa prosta.

Czy te powyższe programy pozwalają też bezposrednio skopiować “dysk na dysk” czy trzeba zrobić image na jakimś pośrednim nośniku i dopiero z tego obrazu nagrać na docelowy?

Dodane 14.04.2012 (So) 15:22

I jeszcze pytanie czy trzydziestodniowa wersja demo Acronisa ma jakieś inne ograniczenia poza czasowym?

Dodane 14.04.2012 (So) 15:24

Czy on rownież ma możliwość uruchomienian się bezposrednio z płyty bootowalnej?

Wszystko czego pragniesz ma Clonezilla. Wystarczy tylko spróbować - pobrać ISO, wypalić na płytkę i pobawić się trochę. Można wybrać tryb profesjonalny lub kreator prawie prowadzący za rączkę. Spróbuj! Może się przy okazji czegoś nauczysz?

:roll:

Tylko czy Clonezilla a rekach zielonego uzytkownika nie wyrzadzi jakis szkód? Nie chciałbym utracić tych danych z dysku ktory musze skopiować. Mimo wszystko ponawiam jeszcze pytania o ograniczenia Acronisa i LiveCD w EASEUS Todo Backup Free

Również polecam CloneZillę. Po prostu czytaj komunikaty i nie klikaj bezmyślnie ‘dalej, dalej, dalej, …’. Jeśli czegoś nie jesteś pewien to lepiej przerwać i sprawdzić w google, w jaki sposób to zrobić.

PS: Na początku chciałem napisać o użyciu czystego dd pod linuksem, ale się powstrzymałem :wink:

EDIT: Nie jestem pewien, czy CloneZilla nie ma w sobie wbudowanej jakiejś przeglądarki, i czy przypadkiem z jej poziomu nie mozesz odpalić google’a.

Zapewne słusznie :stuck_out_tongue: Ktoś może jednak wie jak to jest z tymi ograniczeniami triala Arconisa? On wydaje się, z tych ktore napewno mają możliwosć zrobienia LiveCD, najprostszy w obsludze.

Kiedyś używałem. Ale dawno. Wydaje mi się, że nie dało się w wersji ograniczonej wykonać tzw. lustra dysku (kopii lustrzanej) - bo o to ci chodzi.

EDIT: Naprawdę, spróbuj CloneZilli, jak będziesz wszystko robić powoli i z głową, to Ci się uda :wink:

Ok :wink: Do poniedzialku, kiedy bede mial nowy dysk poczytam jeszcze instrukcje i zobaczymy :slight_smile:

KAŻDY z programów do kopiowania dysków w rękach zielonego (i nie tylko) użytkownika może narobić szkód (głównie chodzi o pomyłki w stylu klonowanie pustego dysku na ten z danymi… :smiley: ). Przy takich operacjach trzeba się po prostu skupić i dwa razy pomyśleć zanim się coś kliknie…

:roll:

uruchom linuksa, zamontuj dyski, i użyj narzędzia

dd

będziesz pr0 :slight_smile:

Dzieki, ale bardziej zalezy mi na tm, żeby nie stracić żadnych danych niż na byciu pr0 :smiley:

najszybciej :stuck_out_tongue:

Ale niech ogarnie CloneZillę, może przy okazji przekona się do linuksa i jeszcze czegoś nauczy :wink: