Jak zrobić kopie ghostem?

(Dziadek43) #1

Miałem dysk na IDE i nie było problemu mogłem ghostem zrobić kopie z pod dosa a teraz mam Dysk na SATA i problem ghost sie uruchamia i staje na pierwszej planszy nie można zrobić kopi np C: jest jakaś inna wersja ,możliwość wykonania takiej kopi ? było to dla mnie wygodne jak dzieciaki powaliły winde.I jeszcze jedno pytanie chodzi mi o taką dyskietke startową którą można podzielic dysk np 160 gb na partycje nie chodzi o możliwość robienia tego za pomocą płyty instalacyjnej XP,partycjon megickiem bo dyskietki startowe np 98,me nie widzą tak dużych dysków

(Jax-MK) #2

A więc tak:

Co do Ghosta to jeśli nie robisz obrazu na płytę CD to uruchom program z opcja -noide (ghost.exe -noide)(wersja dosowa) u mnie to działa z tym że nie widzi mi napędów CD.

Co do dyskietki to mi Patrition Magic z dyskietki widzi każde dyski. U siebie robiłem na 160 GB bez problemu a i na większych też mi działał. Może masz jakąś starszą wersje programu.

(Dziadek43) #3

No ja mam ghosta z myszką wersje dosową botującą z płyty i zawsze sie nią posługiwałem nie wiem więc co znaczy ghost.exe -noide czyli na dysku np e: umieścić samego ghosta i z niego wystartować ?.Patrition Magic teraz pokazuje mi że Dysk fail Error chodż dysk sprawny i nanim pracuje a dyskietka fredisk startuje prawidłowo ale sie zawiesi tak jak ghost nawet myszka nie reaguje więc szukam jakiegoś ratunku

(Pachnuc) #4

Witam

Niestety Ghostem jak się nie myle to poniżej wer. 10 nie zrobisz kopii systemu na dysku SATA. Wersja 10 działa napewno co do 9 mam wątpliwości.

Pozdrawiam

(Dziadek43) #5

Rozwiązalem ten problem dzięki wam ghost 11.0.1 z pod DOSA rozwiązał sprawe choć mysz tu nie chodzi ale od czego są klwisze można zamknąć temat