Jak zrobić kopie ghostem?

Miałem dysk na IDE i nie było problemu mogłem ghostem zrobić kopie z pod dosa a teraz mam Dysk na SATA i problem ghost sie uruchamia i staje na pierwszej planszy nie można zrobić kopi np C: jest jakaś inna wersja ,możliwość wykonania takiej kopi ? było to dla mnie wygodne jak dzieciaki powaliły winde.I jeszcze jedno pytanie chodzi mi o taką dyskietke startową którą można podzielic dysk np 160 gb na partycje nie chodzi o możliwość robienia tego za pomocą płyty instalacyjnej XP,partycjon megickiem bo dyskietki startowe np 98,me nie widzą tak dużych dysków

A więc tak:

Co do Ghosta to jeśli nie robisz obrazu na płytę CD to uruchom program z opcja -noide (ghost.exe -noide)(wersja dosowa) u mnie to działa z tym że nie widzi mi napędów CD.

Co do dyskietki to mi Patrition Magic z dyskietki widzi każde dyski. U siebie robiłem na 160 GB bez problemu a i na większych też mi działał. Może masz jakąś starszą wersje programu.

No ja mam ghosta z myszką wersje dosową botującą z płyty i zawsze sie nią posługiwałem nie wiem więc co znaczy ghost.exe -noide czyli na dysku np e: umieścić samego ghosta i z niego wystartować ?.Patrition Magic teraz pokazuje mi że Dysk fail Error chodż dysk sprawny i nanim pracuje a dyskietka fredisk startuje prawidłowo ale sie zawiesi tak jak ghost nawet myszka nie reaguje więc szukam jakiegoś ratunku

Witam

Niestety Ghostem jak się nie myle to poniżej wer. 10 nie zrobisz kopii systemu na dysku SATA. Wersja 10 działa napewno co do 9 mam wątpliwości.

Pozdrawiam

Rozwiązalem ten problem dzięki wam ghost 11.0.1 z pod DOSA rozwiązał sprawe choć mysz tu nie chodzi ale od czego są klwisze można zamknąć temat