Jak zrobić kopie swojego Windows 7?

Więc tak mam acera 5732Z z win 7 ale jest tylko jedna partycja 220GB chciałbym sobie zrobić kopie systemu zrobić podział partycji i potem zainstalować go na pierwszej partycji jest jakaś możliwość ?.

Dysk na partycje podziel programem EASEUS Partition Master

Do zrobienia kopi systemu też jest kilka dobrych programów kopia-systemu-t83826.html

czyli chcesz go zupełnie przeinstalować?? jeśli tak to:

  • podziel dysk na partycje np, programem GParted i sformatuj partycje,

  • zainstaluj siódemkę,

  • zrób kopię systemu np. Ghostem lub innym.

a jeśli nie chcesz tracić tej instalki systemu to musisz zrobić resize partycji - może być potrzeba zrobienie tego kilkakrotnie w zalezności od zapełnienia dysku i od tego jakie rozmiary partycji chcesz utworzyć.

Tak wszystko ładnie przy zakupie nie dostałem W7 tylko 3 czyste DVD system był już zainstalowany

A kiedy pierwszy raz odpalałeś laptopa,nie miałeś czasem możliwości zrobienia kopi systemu?

Aby zmienić wielkość partycji podstawowej C i utworzyć drugą np D wystarczy kliknąć na Mój komputer (prawy przycisk) Zarządzaj, następnie Zarządzanie dyskami a następnie na C znowu prawy przycisk myszy i Zmniejsz wolumin . Z odzyskanego utworzyć partycję i po robocie. Tak przynajmniej można zrobić w Vista.

Ja go dostałem w prezencie i na pewno był sprawdzany ale nie przez mnie czyli może i byla taka możliwość.

Dodano

Już dzięki wam sobie poradziłem pierwsze zrobiłem partycje dalej zrobiłem recovery wyszła 1 DVD.