Jak zrobić kopię zapasową Firefoxa?


(Jacob) #1

Cześć!

Mam skonfigurowanego Firefoxa - ze wszystkimi dodatkami, zapamiętanymi hasłami, wtyczkami itp. Chciałbym go przenieść na pendrive i nosić go przy sobie, żeby w razie gdyby padł mi komputer w ciągu paru chwil mógł przywrócić tą przeglądarkę? Jaki jest na to najprostszy z sposób?


(Cedar) #2

Najwygodniejsze rozwiązanie:

MozBackup

http://www.dobreprogramy.pl/MozBackup,P ... 12613.html

http://mozbackup.jasnapaka.com/download.php

"Spolszczenie": http://mozbackup.jasnapaka.com/translations.php


(MarS) #3

FEBE

http://mozillapl.org/baza_rozszerzen/us ... nsion_febe


(roobal) #4

Nie wiem czy tak samo działa w Windows ale w Linuksie wystarczy zachować sobie gdzieś katalog (folder) z ustawieniami Firefoksa, próbowałeś tego? :slight_smile:

Pozdrawiam!


(marcin82) #5

Witam.

Tak jak pisze kolega roobal to działa; dla windowsa lokalizacja katalogu profilu to:

c:\Documents and Settings\\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\

Skopiuj go gdzieś, następnie spakuj *.rar-em i miej.

Co do samej instalacji firefoxa, to ciężko będzie ją zgrać do działającej postaci, gdyż pewnie czyni jakieś wpisy w rejestrze ... chyba że są jakieś wersje portable.

W każdym bądź razie Twoje zakładki, ustawienia, filtry itd zawiera katalog profilu.


(Cedar) #6

Po co komplikujecie? Ja i MarS , podaliśmy najwygodniejsze rozwiązania. Z MozBackup korzystam od dłuższego czasu, sprawdza się znakomicie, w przypadku kilku profili Firefoxa i/lub Thunderbirda rozpoznaje je sam, można wybrać zakres archiwizowanych/odzyskiwanych danych. Dane przy archiwizacji są automatycznie pakowane (opcjonalnie zabezpieczane hasłem) Zarchwizowanie lub odzyskanie danych sprowadza się do kilku kliknięć w programie - program sam dba gdzie które dane mają zostać skopiowane.


(MarS) #7

A ja tylko uzupełnię wypowiedź cedar ,

FEBE pozwala na stworzenie jednego pliku EXE zawierającego kompletne ustawienia FF wraz ze wszystkimi wtyczkami. Podczas odtworzenia wystarczy tylko kliknąć w EXE. Reszta dzieje się całkowicie automatycznie

EDIT:

Jeszcze jedna propozycja

Wprawdzie program jest w języku niemieckim, ale jego obsługa sprowadza się do uruchomienia programu (program działa w pełni automatycznie). Tworzony jest folder z aktualną datą zawierający pliki kopii zapasowej oraz plik "restore.exe"

Wystarczy w razie potrzeby tylko kliknąć w plik restore.exe