Jak zrobić kopie zapasową(ustawienia karty sieciowej..itp

chciałbym zrobic sobie kopie zapasową ustawien tzn sterownikow itp do karty sieciowej i do tego co sie wpisuje jak sie ma po formacie kompa zebym niemusiał znowu dzwonić po kogośkto mi to zrobi bo ja nieumie sobie tego nigdy poustawiać tych IP i tym podobnych.

jeśli masz xp to start-programy-narzędzia systemowe-akcesoria-kopia zapasowa, wybierz “wszystkie informacje na tym komputerze”, przygootuj dyskietkę 3,5 dalej narzędzie poprowadzi Cię samo, zrób tylko kopie na innej partycji, nie na tej co masz zainstalowany system. Tak jest najprościej, choć możesz skorzystać z innych specjalistycznych programów.

aha tak mam XP ale jest w tym problem ze mam niedziałająca stacje dyskietek! czy jest mozliwosc zapisania na CD ale czy jest moliwosc zrobienia kopii tylko tych połaczen sieciowych a nie całej partycji??

poczytaj tam jak wejdziesz w to narzędzie jest możliwość zapisu nawet konkretnego pliku, po prostu wybierasz ostatną opcje co ma zawierać kopia zapasowa, a stacja dyskietek to groszowy wydatek

okej znalazłem ale niemoge znajsc gdzie jest panel sterowania?bo tam jest ten plik połączenia sieciowe??

To zrób sobie zrzuty ekranu tych ustawień: :wink:

ALT+PrintScreenSysRq, a potem otwórz Paint i wklej Ctrl+V i zapisz jako, dobre rozwiązanie bo działa nie tylko na XP

no ale w tym problem ze niemoge dojsc do tego gdzie sie wpisuje te rzeczy po podłaczaniu sie do neta

??

ja polecam NEC DVD-RW ND-3540A

coto jest??

jeżeli chcesz robić kopie zapasowe neta to poszukaj, nie wiem gdzie masz zainstalowany folderu odpowiedzialnego za Twoje połączenie z siecią, ale najlepiej to po prosu spisz:

  1. IP,

  2. Maska podsieci,

3.Brama domyślna,

4.Serwery DNS / oba/ i tyle Ci wystraczy aby skonfigurować internet

to wszystko znajdziesz klikając na połączenie sieciowe i znajdź ikonę połączenia Twojego z internetem, tam we właściwościach protokołu TCP/IP znajdziesz to co Ci napisałem zapisz na kartce i jak po formacie wprowadzisz musi działać!

ok to juz spisałem ale jeszzcze po formacie ostatnio gdy sie weszło w panel sterowania/połaczenia sieciowe to nic tam niebyło a teraz mam "polaczenie lokalne i tam to jest co spisalem?? jak to sie robi??“to połaczenie lokalne”??

musiało być nie wiem skąd masz internet, czy bezprzewodowy, radiowy czy inny, ale w połączeniach sieciowych masz wszystko co się tyczy internetu, a mogło nie być jak nie była zainstalowana karta sieciowa na PCI, ale ikona połączeń lokalych jak masz sieciówkę zintegrowaną po prawidłowej instalacji sterowników do mobo musiała być.

aha mam jeszcze takie pytanie mój kolega robił kilka razy formata i tylko instalował sterowniki do karty a zadnych adresów nic nieustawiał i to czemu tak??

możę miał neta przez dhcp, który automatycznie pozyskuje adresy itp., trudno powiedzieć czemu tak było

on ma tego samego neta co ja kablowy

no to może ktoś mu wpisał, nie wierzę w cuda, żeby chodziło bez skonfigurowania.

no nie3wim