Jak zrobić krótkofalówkę :)

Tak jak w temacie mam nietypowe pytanko :slight_smile: jestem graczem ASG i podczas tej gry przydaje się stały kontakt z członkami drużyny lecz normalne krótkofalówki są dość drogie :slight_smile: więc, czy jest możliwość a jeśli tak to jak, zrobienia prowizorycznej i niskobudżetowej krótkofalówki o zasięgu 200-300m z np. telefonu komórkowego? (sony ericsson k750i@w800i) Co byłoby mi do tego potrzebne no i przydałby się jakiś mały opis ;]

http://www.allegro.pl/item499189835_kro … _5_km.html - masz za 100

jak masz telefon stacjonarny bezprzewodowy z 2 słuchawkami to możesz wykonać pomiędzy nimi połączenie wewnętrzne.

Mozesz kupić używane cb radio

Po pierwsze, by używać własnych konstrukcji radiowych (bez homologacji) trzeba pracować w przeznaczonym do tego paśmie.

Po drugie, powiedz jaką masz wiedzę z zakresu elektroniki. Jeżeli mizerną to naprawdę nie wchodź w ten temat. Nawet stosunkowo doświadczonym elektronikom taki projekt sprawił by nie lada problem. Nie mówiąc już o badaniu ich w warunkach domowych. Koszty samego sprzętu do badania w.cz. delikatnie mówiąc nie są małe,a przy braku doświadczenia w tej dziedzinie naprawdę będzie Ci ciężko. Zbudowanie nawet samego filtru w.cz. stwarza problemy przy braku doświadczenia.

Najlepiej kup gotowe urządzenie. Wyjdzie Cię taniej, niż składanie samemu. Naprawdę.

Pozdrawiam.