Jak zrobić Labirynt w Javie

Czy możecie mi pomóc napisać algorytm szukający drogi w labiryncie… labirynt taki ja niżej. Z góry wielkie dzięki. Acha wiecie co… jak by ktoś wiedział przy okazji jak do tego schemat blokowy narysować to też była bym wdzięczna.

labirynttj0.jpg

Z góry dziękuje bardzo za pomoc

pozdrawiam

matusia :slight_smile:

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku icon_edit.gif

Labirynt to dość abstrakcyjna rzecz, szczególnie dla komputera. Mogę się mylić, ale coś kojarzę, że wystarczyło trzymać się jednej strony (prawej lub lewej). Czyli to by było coś w stylu

Idź, a jeżeli masz skręcić skręć w lewo (lub może lepiej: trzymaj się cały czas lewej ściany)

No i tyle, w końcu dojdzie się do wyjścia. Oczywiście jeżeli labirynt ma 1 wyjście.

na tej stronie, opisanych jest kilka metod tworzenia labiryntów link w tym algorytm Depth-First Search, na tej podstronie jest on dokładniej opisany link. dlaczego algorytm tworzenia labiryntów? Ponieważ dobrze nadaje się on też do ich rozwiązywania (aplet na podanej stronie używa właśnie tego algorytmu)

dzieki, ale ja nie mam pojęcia od czego zacząć a strona jest po angielsku… więc może ktoś dał by rade wytłumaczyć mi to na forum, albo zrobić to zadanie (zapłacę jeśli będzie trzeba bo jest to praca zaliczenowa).