Jak zrobic logo na całą szerokośc a reszte na 760?

Mam pytanie otóż chciałbym na portalu zrobić tak że logo będę miła na całą szerokość a resztę strony tj. menu boczne newsy itp na szerokość 760px jak takie coś tzreba by zrobić??

screen:

b724acd4e92e77aam.jpg

A kod index.php jest tutaj:

http://cgsm.info/index.txt

kolejny zbrodniarz robiacy strony w tabelach… ;/

zmien to na divy, a potem daj szerokosc w css width: 100%;

Jeszcze 5 lat temu wszyscy robili w tabelach więc nie przesadzaj z tymi ZBRODNIARZAMI.

W sieci istnieje tysiące stron które były i są jeszcze w ten sposób robione.

zmień na divy ale co cały szkielet strony?

czy tylko ten kawałek odpowiadający za logo?

m@teo najlepiej cały szkielet a jak CI sie niechce to tylko ten div z logo zrób…

floyd 5 lat w świecie komputerów to wieki… to że takie strony jeszcze są, i są robione głównie z lenistwa to ich główna wada… to jest tak samo jak z flash’em, zostal wynaleziony do czeo innego a ktoś cos podłapał i odrazu robi całe serwisy w nim… paranoja…

Szczególnie dla tych co mają pięnascie lat… i nawet się nie dziwie oraz dla nawiedzonych dla których najważniejsze jest aby pisać

bo to jest niepoprawnie czyli po staremu. Najbardziej bawi mnie jak jednocześnie przy niektórych nowych sformulowaniach jest adnotacja, że niestety większość przeglądarek jeszcze tego nie obsługuje poprawnie albo zdarzają się i takie wpisy:

cyt:“Typ … zupełnie nie jest wspierany przez przeglądarkę Microsoft Internet Explorer 6.0, natomiast typy …są interpretowane z błędami!”

Zastanawiam się wówczas o co w tym wszystkim chodzi i kto z kim prowadzi wojnę. O przepraszam z kim to wiem: oczywiście z Microsoftem tylko nie bardzo wiem kto.

Diabli mnie też czasmi biorą jak na pytanie czym zastąpić tą niepoprawną instrukcję to słyszy się stękanie typu " no to jeszcze do końca nie jest dopracowane dopiero się rozwija" itd itp. Chyba nie muszę dawać przykładów?

próbowałem troche przerobicc to na div ale jakoś mi się nie udaje.

Dałby ktoś rade przerobić samo to logo + top_menu na 100% a reszta na 760px

można np. tak:

zrób sobie grafikę coś w tym stylu: http://cgsm.info/templates/unMods/images/phpbb_bg.gif tak aby komponowała się z logo i daj w swoim css’ku

body {

margin: 0; padding: 0;

background-image: url(gfx/bg.gif);

background-repeat: repeat-x;

}

trochę zawile to opisane ale liczę na Twoją domyślność :wink:

no spoko tylko co tzreba wstawić w index.php żeby to logo bylo wyświetlane :smiley: