Jak zrobić mleko zagęszczone słodkie (mleko w tubce)

Zapewne wiecie o co mi chodzi można kupić w sklepie takie słodkie mleczko w takiej tubce. Może wie ktoś jak je zrobić prosiłbym o składniki potrzebne i krok po kroku co mam robić :wink: Proszę o pomoc, bo sądze że nie opłaca kupować za 2,50 taką jedną tubke jak można zrobić taniej!

Może zapytaj na jakimś forum kulinarnym,coraz lepsze pytania tu są zadawane. :shock: :cojest:

To ma być jakiś żart? :shock:

Szok… Co tu się dzieje…

Zasmakowało? Dobrze wiedzieć. Ale chyba forum pomyliłeś. :?

Sądzę jednak, że wszystko z umiarem… No ale już bez OT.

To może spójrz na skład… I zajrzyj TUTAJ

to chyba mówi samo za siebie nie?

Sam nie wiem ale chyba dodajesz cukru czy czego gotujesz + jakies armoaty i masz :stuck_out_tongue:

Na luzie… to temat w ktorym mozna pisac o wszystkim!

ja mam wielką prosbę

Owszem ale w granicach zdrowego rozsądku.A to co się ostatnio tutaj wyczynia woła o pomstę do nieba.

Z całym szacunkiem ale nie wiem czy macie za dużo wolnego czasu na wymyślanie tak głupich pytań!

nie rzucajcie się TO jest OT, przecież ten dział ma coś wspólnego z OT.

PS:Widziałem w lider-szajsie

To nie jest bezsensowne pytanie. poprostu chce wiedziec jak zrobic mleczko zageszczone slodzone

To zapytaj na forum kulinarnym, ew. napisz do pascala może ci odpowie

Ach te dzieci :shock:

wal sie sam jestes dziecko

Szczena walnęła mi o klawe ](*,) A tak poważnie , to mam fachowca w domu który twierdzi, że to się da zrobić. Bierzesz 1l mleka i dwie szklanki cukru. Pakujesz do naczynia i gotujesz, cały czas mieszając. Nie dopuszczasz do przypalenia i wykipienia :stuck_out_tongue: . Robisz to aż mleko zgęstnieje, czyli około godziny. Gotujesz na dużym ogniu. No a później, łycha w grabę i wcinasz, aż do wymiotów :o

ps.

Mleko musi być pełne, czyli o dużej zawartości tłuszczu.

Edit: Up - sekundy; p

Omfg… Nie znacie odpowiedzi, to się nie odzywajcie… Proste, no nie?

Nie lepiej kupić kilka takich w tubce, a niżeli wydawać 2-3x więcej na produkty do tego potrzebne? :slight_smile:

lepiej kupić mleko z gostynia to co tak reklamują nie w kartonie tylko w puszcze metalowej dać do garnka zalać wodą i gotować z 1.5h zagęstnieje i będzie często robie tak ciacha:D