Jak zrobić obraz bez tła?

(system) #1

Robię stronę i strona ma zielone tło ale jak dam jakaś grafikę to jest ona wtedy z tłem i wychodzi to trochę dziwnie:

grafika.jpg

Wiecie jak zrobić żeby było dobrze :?:

(adam9870) #2

Musisz usunąć tło z grafiki którą chcesz umiescic na stronie. Jak zrobisz przezroczyste tło to na strone o kazdym kolorze bedzie pasować.

O ile dobrze pamiętam to narzędziem Lasso Tool w photoshopie weź zaznacz grafike (tylko tą część którą chcesz aby była na stronie). I potem Edit/Copy. Potem otwierasz nowy dokument z przezroczystym tłem (chyba File/New i wybierasz Background: Transparent).

Potem na nowym projekcie z przezroczystym tłem klikasz na Edit/Paste. Część którą zaznaczyłeś narzędziem Lasso Tool zostanie wklejona.

Potem wystarczy tylko zapisać plik z nową grafiką (File/Save As).

Gotowe :wink:

(system) #3

Ja jak robiłem tą grafike to odrazu w Photoshopie zrobiłem bez tła.

(Airborn) #4

a zapisałeś jako?

(system) #5

Dałem zapisz jako i zmieniłęm typ pliku z domyślenego Photoshopa na *jpg

(adam9870) #6

Taex Sprubój zapisać do GIF albo PNG. O ile dobrze pamiętam to one obsługują przezroczystość (polecam GIF bo png chyba źle działa pod IE).

(Asiaj90) #7

Taex

żeby usunąć tło nie wystarczy je po prostu wygumnkować (zwykłą gumką)

należy je usunąć gumką "Eraser Tool" lub zastosować metode podaną przez adam9870

jak już usuniesz tło zapisz plik w formacie .gif (.jpg nie obsługuje obrazków bez tła)

(system) #8

kto powiedział, że ka je gómką mazałem :?:

:slight_smile:

Dzięx działa :mrgreen:

(Asiaj90) #9

napisałam to ponieważ, mogłeś być początkującym użytkownikiem, któremu tylko się zdawało, że usunął tło :slight_smile:

na przyszłość poszukaj troche :szukaj: