Jak zrobić obraz ktory zjamuje bardzo malo

Chodzi mi glownie o avatary i sygny jak zrobic zeby zajmowaly malo bo maja nawet na low quality zajmuja po 20 kb

programem irfanview zmiejszyć ich wielkość zapisując jako np. gif i stopień kompresji zwiększyć. Czyli ustawić na mniejsze cyferki ale jakoś będzie gorsza.

Polecam kompresje do .PNG zajejedwabista jakość i mało zajmuje :wink:

http://www.ufotki.info/uploads/2ae2cde62d.jpg

Może jeszcze jeszcze dodam, że wielkość obrazka .png czy .gif zależy od ilości użytych kolorów przy jego zapisywaniu. Zarówno twój eblemat jak i mój są kodowane w tym samym standarcie .png ale twój ma wielkość 8kb a mój 4 kb bo użyłem mniejszej ilości kolorów(64) do jego zapisania.

tak wlasnie na low mi zajmuja po 20kb :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 14.10.2006 (Sob) 20:33

sry ze post pod postem , ale gdzie ustawic ilosc kolorow przy zapisywaniu w .png?

Niestety ale taką możliwość mają lepsze, a zatem i droższe programy graficzne jak PhotoShop.(Zapisz do weba–>Styl ustawień(PNG-8 ) kolory 64)

Dlatego częściej zapisuje się obrazki jako .jpg bo większość programów graficznych ma taką możliwość by kosztem jakości zmniejszać objętość takich plików które mają być prezentowane w sieci.

avatary ogólny przyjęty standart to max rozmiary 100x100 … ogólnie zapisywane w formacie .gif

W tych programach możesz dosyć mocno zkompresować wielkość pliku…

Adobe ImageReady CS

Ulead GIF Animator 5

W PS ustawiasz sobie wagę w “zapisz dla weba” (opcjonalnie w “barbarzyńsko-języcznej” wersji bodajże “save for web”)

dziekie JUDGE wlasnie o to mi chodzilo :smiley: