Jak zrobić obrazek miniaturkę?

Jak zrobić obrazek miniaturkę i później otwiera się duży obraz!

Napewno znajdziesz tutaj:

:arrow: http://www.kurshtml.boo.pl

i zobacz ten kod:

szakal175 ,a co ja podałem najpierw dajesz adres do miniaturki ,a później do dużego obrazku! :shock: ,jeżeli coś w tym skrypcie mu nie pasi to może go zmodyfikować podałem mu adres do kursów tam wszytko jest

Ale ja nie chce robić dwóch obrazów!Ja chce tak jak jestt na fotsik.pl że odrazu ci kod do miniaturki wyskakuje!

to musisz użyć jakieś galeri bo samo się nie zrobi

musisz więc napisać skrypt który będzie tworzył miniaturkę na podstawie nadesłanej fotki…

A mozecie mi pwiedzieć jak zrobić taką galerię :arrow: http://www.delta.warszawa.pl/?a=druzyny&druzyna=5 i kliknijcie na jakąś fotke to wam się taka galeria wyświetli!

Jak to zrobić i skąd to ściągnąć??

Jest wiele rozwiązań ;]

[/code]

Proszę poświęc chwilkę na przeanalizowanie kodu przedstawionego przez Ciebie. Najpierw otwieramy tag a, wskazujemy gdzie strona ma być otwarta (w tym przypadku w nowym oknie), wskazujemy link do odnośnika (dużego obrazka), stawiamy znak >. Teraz podajemy co ma być odnośnikiem, akurat w tym przypadku jest obrazek więc podajemy img src i po znaku = podajemy adres do minuaturki. Opcjonalnie możemy podać wielkość obrazka, jeśli podamy link do wielkiego obrazka jednak lepiej jest podawać link do gotowej miniaturki, którą wcześniej zmiejszyliśmy w jakimś programie graficznym lub serwisie hostingującym obrazki. Na koniec podajemy wielkość obramowania obrazka i zamykamy tagi.

rudakita - Nook podał kod, który wystarczy dokładnie przeanalizować i wszystko będzie jasne. Dla ułatwienia, wyniki analizy przedstawiam powyżej. :wink:

Krótko mówiąc - Do zrobienia miniturek można wykorzystać trzy najtępujące sposoby:

  1. Tam gdzie powinniśmy podać adres do miniturki podajemy jednak link do normalnego obrazka, i dodajemy parametry określające wielkość - width oraz height.

  2. Tworzymy z wielkiego obrazka miniaturkę i podajemy link do niej w odpowiednim miejscu.

  3. Wrzucamy obrazek na serwis hostingujący obrazki i kopiujemy gotową miniaturę.

  4. Wrzucamy obrazek na jakiś serwis hostingowy i dostajemy gotowy kod. Jest to najprostrze rozwiązanie.

Jak to zrobić??I jaki jest do tego kod??

ehh…

W moim poprzednim poście w tym temacie oraz pierwszym poście Nooka jest podany przykład jak to zrobić więc wystarczy tylko podać link do obrazka i określić paramtery do własnych potrzeb.

…dodatkowo w moim poście możesz przeczytać o analizie tego kodu.

No to oco chodzi z tym żeby 2 razy adres wpisać?? adres

no to jak zrobić też to co podałem na tej stronie Delty?