Jak zrobic obudowe

Witam ^^

Razem z moim kolega doszliśmy do wniosku ze nie zdamy sie na łaskę takich gigantów jak tracer, x-power itp i zmontujemy własna obudowę…wybraliśmy oczywiście plexy ^^ ale nigdzie w necie znaleźć nie mogę tourtiala jak zmontować domowej roboty obudowę ;/ google nękałem z 30 minut i nic :evil: być może ktoś z was ma jakaś rade a w szczególności link do tourtiala robienia obudowy ^^

proszę o pomoc :lol:

Chyba coś znalazłem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic407847.html.

EDIT

Podglądaj sobie te fotki, zapierają dech w piersiach :smiley: http://gallery.modder.ru/galleries.php? … page_num=2

plekse można sklejać , można skręcić srubami jeśli jest odpowiednio gruba trzeba tylko pierw nawiercić otwór bo bez tego pęknie .

co do reszty zabawy … to trzeba pomierzyć zaprojektować i wykonać :stuck_out_tongue:

plekse można ciąć wyżynarką najlepiej . można też formować ją na ciepło rozgrzanym powietrzem ale wymaga to wprawy …

p.s. do wszystkiego byście chcieli tutki … a samemu to nic … jeśli nie ma takich tutków to bądź pierwszym który go stworzy :>

ciekawe czemu spora część tych fajnych obudów jest powered. by nVidia … Wielki znaczek i wsio na zielono …

ach ci fanboye :stuck_out_tongue:

dragonn zapodany przez ciebie temat rozpatrzyliśmy z kolega :smiley: jest tam wiele przydatnych sugestii :slight_smile:

co do fotek to wymiatają XD miażdżą odbyt na stojąco!

author_vision tourtial bardzo mi sie przyda :smiley: bo tak jechałem an gotowcu za 100 zł a teraz chce własny produkt wiec jeśli dysponujesz czym s tak cennym to proszę o zapodanie mi pliczku :smiley: ![-o<

chrucik może dlatego że jest ogólnie znany i ceniony :smiley: ale ja wolał bym jakieś słowo a JP :smiley:

klopas to mogą być nawet klerycy ale ja tez chce taka obudowę :smiley:

Też kiedyś myślałem nad własną obudową z plexy ale pan w hurtowni ostudził mój zapał. Za arkusz 150x150cmx 30mm. chciał prawie 400zł.

Obejrzeliście sobie dwie pierwsze strony i stawiacie werdykt, ja doszłem do 60 str i nie widziałem tam tak dużo od nvidia.

To mój ulubieniec

818a469767374811m.jpg

panowie plexa teraz aż taka droga nie jest :lol:

http://www.allegro.pl/item319321463_ple … baty_.html

30x40cmx10mm, 274zł to mało ?? :smiley: to już wyjdzie taniej zakup np. coolermastera cosmos :slight_smile:

a czy ty chciałes zrobić obudowe pancerną czy jak ? 30 mm na obudowę ? :o

toż to by atak nuklearny wytrzymało :lol:

tatak grubość jest naprawdę wystarczająca :stuck_out_tongue:

ceny za 1000x1000 mm .

ze dwa takie arkusze trzeba by kupić …

najtańsze budy z pleksy widziałem po ok 260 zł … więc nie wiem czy warto …

jeszcze jest taka opcja :

u mnie w mieście w hurtowni gdzie sprzedawali plekse można było znacznie taniej kupić kawałki pleksy któreim się połamały itp … sprzedawali to za bazcen więc warto poszukać . te kawałki były różnej wielkości niekeidy niemal całe płyty tylko np przez połowe biegło pęknięcie a reszta płyty wciąz była dobra .

“Mea Culpa” dopiero co wstałem z wyra i zabrałem sie do pisania więc jeszcze nie byłem w pełni sił umysłowych. Bardziej mi chodziło o 3 mm.

no zal.pl ludzie xD naprawdę taniej wyjdzie kupić gotowa obudowę ale własnej roboty obudowa daje nam ten komfort ze możemy wybrać sobie wygląd rozłożenie panelu przedniego i wentylacje jak nam sie podoba… chociaż cena będzie ogromna to muszę kiedyś sobie taka zrobić :smiley:

jest jeden sposób na darmowe plexy :smiley:

mieszkam w Kaliszu a tu na niektórych przystankach (bardziej luksusowych) wstawiają plexy zamiast szyb :smiley: ryzyko jest ale przy dobrej organizacji można mieć za free plexe 2metry x 2 metry :smiley:

jednak cena nowej plexy odstrasza :evil: ale póki co okleję sobie kompa mata korkowa :twisted: bo wole mieć super cichy komp niż plexe ^^

niedługo zamieszczę tu parę tourtiali które w necie znalazłem na temat własnej obudowy :slight_smile:

_____________________________________

krótki pokaz montażu Plexi - Moim zdaniem ciekawy pokaz mozliwosci plexy :slight_smile:

Troche o temacie moddingu - przed moodingiem twojego PC/obudowy radziłbym poczytać

Film instruktażowy jak zrobić “okienko” w obudowie - bardzo fajny filmik instruktażowy

Obudowa na miarę PC - ciekawe rady jak rozplanować obudowę :mrgreen:

Artykul o wyciszeniu komputera - Trohe teorii przed praktyką nie zaszkodzi :slight_smile:

Metody wyciszenia komputera - moim zdaniem pomocna strona dla ludzi lubiących komputery typu silent hunter a nie noisy PC

Robiąc/kupując obudowy plexi radze tez zwrócić uwagę ze nienależny ich wystawiać na działanie słońca ponieważ materiał ten może zachować sie jak szklarnia :slight_smile:

Mogę tez polecić próby złożenia obudowy z drewna jest łatwiej dostępne niż plexy (przynajmniej u mnie) i nadaje sie na ciekawy materiał a do tego całkiem dobrze wygląda i sie nie grzeje aż tak bardzo…Oto przykładowa obudowa :slight_smile:

Wyrób własnej obudowy plexy wiąże sie z niezłym wydatkiem lecz wymaga poświęcenia lecz gwarantuje wam niepowtarzalność wyrobu i dostosowanie go do potrzeb indywidualnego użytkownika