Jak zrobić panel admina na stronie flash

Witam

Postanowiłem zrobić stronę swojej firmy. http://autoszkola-as.pl/ Zrobiłem ją we flashu, teraz mam jednak problem gdyż na stronie często będzie potrzeba zmieniać zakładkę promocję. Mnie często nie ma w domu i stroną zarządza zona. Jak zrobić taki panel aby z poziomu www mogła zmieniać treść na stronie samą treść

Poczytaj o dynamicznym ładowaniu treści do odpowiednich pól we Flashu, z zewnętrznych źródeł. Do tego można napisać edytowanie tych źródeł na jakiejś innej podstronie, bądź edytować same pliki.

panel najproscie to w php zrobisz :slight_smile:

dalej najprosciej by bylo chyba wywolanie tak php aby oddawal xml-a ktorego mozna do flasha dodac, czyli php -> sql -> xml -> flash

Panel robisz normalnie w php, dane zapisujesz w bazie, albo jeśli jest tego niewiele to w pliku tekstowym. Potem na stronce we Flash’u w miejsce gdzie ma się wyświetlać pobrany tekst wstawiasz pole tekstowe i oznaczasz jako tekst dynamiczny i wczytujesz do niego treść za pomocą AS. Możesz tą treść pobrać z pliku txt albo jako odpowiedź z php. dawno już się nie bawiłem AS i nie wiem jak by to wyglądało w AS3.0, ale w AS2.0 powinno działać coś takiego:

var pobierzZmienne:LoadVars = new LoadVars();


//tutaj podajesz adres pliku txt lub jak w przykładzie php, 

//parametr cache zapobiega pobieraniu wyników z pamięci podręcznej

pobierzZmienne.load('zwrocwynik.php?cache='+new Date().getTime());


// to wykona się dopiero kiedy dane zostaną pobrane w całości

// zakładam że na scenie istnieje pole tekstowe nazwane promocje_txt

pobierzZmienne.onLoad = function()

{

	promocje_txt.text=this.prom;

}

Odpowiedź zwracana przez php jest w postaci zwykłego ciągu tekstowego wyświetlonego za pomocą echo w formacie zmienna=wartosc&zmienna2=wartosc2. To zamo może być zapisane w pliku tekstowym. W naszym przypadku:

echo "prom=treśc promoscji"

To oczywiście najprostszy przykład. W treści zwracanej możesz używać HTML: http://funkcje.net/view/12/2580/index.html

Zanim zabierzesz się za panel to lepiej o firmie będzie świadczyć brak błędów ortograficznych na jej stronie. Np stopka.