Jak zrobić panel klienta?

Pytanie jest następujące. Jak najprosciej zrobić panel klienta, aby wymagał jak najmniej uwagi.

Czy lepiej wykorzystać Joomle czy WP, czy napisać od zera.

Panel klienta miałby de facto mocno ograniczone funkcje tzn. panel logowania oraz panel ze spersonalizowanymi informacjami.

Użycie gotowego CMS jak najbardziej wydaje się najlepsze bo całą aktualizacje są praktycznie pół-automatyczne, aczkolwiek czy jest taka wtyczka, żeby wyświetlać spersonalizowane wiadomości (panel klienta)

Zależy jakie funkcjonalności ma mieć i od tego z czym oraz w jaki sposób ma być zintegrowany.

Potem trzeba się zastanowić jaki stack technologiczny umożliwi zrealizowanie tych funkcji. A na samym końcu zastanowić się jaki stack z wcześniej wybranych najbardziej Ci odpowiada.

Z reszty postu i przy pomocy szklanej kuli domyślam się i zgaduję, że chcesz po prostu wyświetlać jakieś dane klientowi po zalogowaniu, a dane będą pchane do jakiejś bazy danych. W takim przypadku poszedłbym w np Symfony. Czyli bardziej framework aniżeli CMS bo nie potrzebujesz tutaj funkcji CMSa.
WP joomle i drupale są spoko, ale gdy główną funkcją jest CMS, a reszta to dodatek na stronie.

Tak, nic skomplikowanego. Dane wyświetlane byłyby zaciągane z bazy danych potem ewentualnie jakimś cssem stylizowane ale to tylko tekst. Klient nie miałby możliwości wprowadzania danych.

Ok, spojrzę bo nie korzystałem nigdy. Tylko proste pytanie czy da się zainstalować to na hostingu współdzielonym?

[edit]
Ok sprawdziłem, symphony czyli po prostu buduję w nim aplikacje i wrzucam ją na serwer. Z punktu widzenia CMS wydaje się to prostsze niż frameworka, chociaż na 100% aplikacja zrobiona na frameworku będzie lżejsza.

Tak

Tak WP jest prostszy bo nie musisz sam robić logowani i nie musisz się uczyć czegoś zupełnie nowego. Ale moim zdaniem warto. W Twoim przypadku zaletami frameworka np Symfony (są też inne jak Laravel który ma mniejszy próg wejścia i może bardziej Ci podpasuje w sumie) będą chociażby:

  • bezpieczeństwo
  • lekkość
  • wydajność
  • po nauczeniu się i zaimplementowaniu funkcji logowania które często sprowadzają się tylko do konfiguracji potrzebnych bundli i zrobieniu szablonów pod strony logowania i rejestraci dużo łatwiej będzie utrzymać taką aplikację

Nie potrzebujesz funkcji WP, jedynie logowanie, a to można zrobić niewielkim nakładem pracy w jakimś frameworku. Ale CMSy są częściej skanowane przez boty w celu infekcji.

Zastanów się czy nie warto poznać czegoś nowego, myślę, że będziesz mógł tą wiedzę wykorzystać też w innych projektach, które nie będą potrzebowały CMSa :slight_smile: .