Jak zrobić pasiaste tło?

Witam

Jak wykonać pasiaste tło jak na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item638358498_strona_www_wykonanie_grafika_serwer_joomla_kup.html

Pozdro

Na moje oko, to to jest wzorek z gradientem. Jakim programem dysponujesz? Bo taki wzorek to się robi tworząc czystą kartkę, rysując (w tym przypadku) białe linie pod kątem 45 stopniu i definiując to w opcjach jako wzorek. Tam jeszcze na początku jest troszkę zabawy z kryciem.

Jeśli chcesz uzyskać takie tło, to użyj desenia. Wystarczy stworzyć niewielki obraz z linią, jaką chcesz mieć, zapisać jako deseń i użyć tego na tle.

Ten efekt jest zrobiony dwoma gradientami.Jak się dobrze przypatrzeć to widać,że ciemne paski na gradientowym tle u góry są jaśniejsze a u dołu ciemne.

1.Tło zalewasz gradientem jaśniejszym,dodajesz warstwę i zalewasz ciemniejszym.Coś w tym rodzaju:

gr1e.jpg

2.Na warstwie górnej robisz zaznaczenie prostokątne pod kątem 135 stopni i wycinasz.To wszystko.

gr2v.jpg

Dobra wielkie dzięki już mniej więcej wiem :wink:

Używam PS :wink:

grandpajanek , i tak mam ręczni wycinać każdy pasek czy da się to jakoś zautomatyzować że robię jeden pasek i reszta już sama?

Ja to robiłem w PSP ale w PS powinno być podobnie.Po zrobieniu zaznaczenia uderzasz w klawisz Delete i wycinasz pasek.

Teraz wciskasz klawisz Shift (Zmiana) i uderzasz dwa razy w strzałkę skierowaną w dół (lub w górę).Zaznaczenie przesuwa się o 100pixels (jedno uderzenie=50 pixels).Klawisz Delete.I tak powtarzasz kilka razy.

77802340.jpg

Można też zrobić to w PSP innymi sposobami ale nie jestem pewien czy wyjdzie tak samo w PS.

Ps.A jeśli jest Ci obojętne i chcesz zrobić paski w jednym kolorze zrób tak jak pisze Olcia.Pasek na tle przezroczystym (.png) pod odpowiednim kątem użyj jako deseń i zalej nim tło.

Chciałem właśnie gradient zrobić. Dobra twoja metoda chyba wystarczy.

Na swojej stronie i forum mam ponad 200 różnych tutoriali ale niestety wszystkie dotyczą PSP i Bryce.W PS jestem raczej cienki :stuck_out_tongue: