Jak zrobić płytę boot'ującą?

jak zrobić płytę boot’ującą? mam program w iso na dysku twardym i chcę go wypakować i zrobić aby startował sam. jak to zrobić w jakich programach. próbowałem w magic iso ale chyba nie umię go obsługiwać!

http://forum.idg.pl/systemy_operacyjne_ … 17811.html

Aby nagrać obraz zapisany w ISO potrzebujesz programu np. CDBurnerXP. Program w języku polskim więc problemów nie będziesz miał.

Uruchom ponownie komputer i wejdź do biosu.

Zakładka Advanced BIOS Features

Boot Device Select:

1: CD, DVD

2: cokolwiek

3: cokolwiek

W zależności od płyty głównej tak się wchodzi do biosu: http://forum.dobreprogramy.pl/post1822459.html#p1822459

Przeczytaj jeszcze raz pytanie twórcy wątku i nie pisz bez sensu :wink:

Uważasz, że jeśli mam płytę z jakimś np. plikiem .exe i postąpie tak jak napisałeś, to płyta ta spowoduje botowanie komputera?

Spróbuj, życzę powodzenia.

Plik z rozszerzeniem .iso jest to plik obrazu płyty i w żadnym wypadku nie należy go rozpakowywać, a tylko po prostu nagrać płytę wykorzystując w programie nagrywającym np. Nero opcję: ‘Nagraj plik obrazu…’

Wskazujemy plik z rozszerzeniem .iso i nagrywamy.

chojinka nie napisał czy na myśli ma np. linuxa w ISO? Myślałem, że po prostu ma jakiś system, albo program, który będzie bootowany przy starcie komputera. Sory, że nie zrozumiałem :?

chodzi o linuxa… ale wazne zeby dobrego programu użyć wiec sprawdze to najpierw w nero, a później w imgburn

Dodane 15.10.2009 (Cz) 23:34

płyta się wypaliła w nero ale ciągle brakuje mi pliku bootującego… co dalej?

chojinka , jeśli chcesz tę płytę tylko nagrać to jej nie rozpakowujesz tylko nagrywasz w programie do nagrywania za pomocą opcji “nagraj obraz” (lub podobnie brzmiącej - w programie CDBurnerXP - “Nagraj obraz ISO” ) Natomiast jeśli rozpakujesz taki obraz aby coś w nim zmienić to wtedy prawie na pewno będziesz miał więcej pracy i potrzebne będą ci informacje, które podał jacu08.

Przecież wyraźnie napisał że ISO więc szymon189 ma racje nic nie rozpakowujesz tylko nagrywasz.

Dodane 16.10.2009 (Pt) 8:43

Nagraj w imgburn , Tryb-zapis-w źródle naciskasz pierwszą ikonke i wybierasz plik który chcesz nagrać(iso).

potem wybierasz prędkość zapisu i nagrywasz i niema żadnego ‘‘pliku bootującego’’.Jeśli to poprawne ISO to ustawiasz w biosie na botowanie z CD/DVD i musi działać.

napisałem ze mam program w iso i potrzebuje zrobić boot płytę, aby to sie udało znalazłem inny zbotowany w iso i wypaliłem i działa. dzieki za pomoc