Jak zrobić płytę startową,by odpalić/zainstalować linuxa?

Cześć

Jestem w trakcie ściągania linux ubuntu 64.Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób,gdy już ściągnę tego ubuntu,jak nagrać go tak na płytkę by wystartowała i instalowała od razu linuxa na twardziela.Dodam,że szukałem trochę po google trochę po innych forach i trochę tutaj.Nie znalazłem odpowiedzi,która by mnie usatysfakcjonowała.Także proszę o pomoc,za którą z góry dziękuje. :slight_smile:

zapewne jak nagrasz po prostu obraz płyty to bezproblemowo wystartuje, tyle że przed instalacją lub w trakcie musisz stworzyć odpowiednie partycje dlatego od razu ci się nie zainstaluje na dysk

Obraz płyty odpali ci się sam. Jeżeli nie, ustaw w Biosie startowanie komputera z napędu cd/dvd

Uwaga. Spotkałem się z problemem bootowania obrazów Linux po nagraniu w nero. Proponuję nagrać to na płycie RW lub użyć innego programu do nagrywania - polecam http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +2009+8.03

Więcej o instalacji Linux na forum.

Przenoszę.

Jeśli chodzi o nagrywanie to faktycznie Nero jest niezbyt trafnym wyborem.

Należy też pamiętać, by płytka była naprawdę dobrej jakości i nagrywać ją należy z minimalną prędkością.

O samej instalacji znajdziesz więcej w demonstracji na vortalu

Co jest nie tak z Nero ?

Może być CDBurnerXP lub BurnAware Free Edition, ewentualnie DeepBurner ?

słabo sobie radzi z nagrywaniem płyt bootowalnych

Ze swojej strony polecam ImageBurn, niegdyś polecane na Ubuntu.com w poradniku jak nagrać obraz Ubuntu na CD. Ashampoo Burning Studio (czy jakoś tak) również dobrze sobie radzi z nagrywaniem iso.

Pozdrawiam!