Jak zrobić podgląd ekranu na innym laptopie

Mam laptopa i netbooka. Chcę widzieć co dzieje się na ekranie jednego z nich, gdy jestem z laptopem np. gdzieś daleko. Mam mobilny internet.

Za pomocą czego można zrobić taki podgląd?

TeamViewer

uważaj tylko z ilością danych na tym mobilnym necie.

to_juz_koniec ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Możesz uruchomić zdalny pulpit. TeamViewer ma tę wadę, że korzysta z serwerów pośredniczących, które tworzą tunel i taka sesja może być powolna, natomiast Ty, korzystając z sieci mobilnej, otrzymujesz publiczny adres IP (prawdopodobnie zmienne IP, więc musisz znać aktualne IP, ewentualnie skorzystać z serwisów no-ip), więc możesz bezpośrednio podłączyć się do zdalnego pulpitu.

Ten mobilny internet masz ogólnie, czy na komputerze, z którego chcesz kontrolować inny komputer?

dz za odpowiedzi

Ten mobilny internet mam na kompie, z którego chcę kontrolować domowego kompla. W domu mam net stacjonarny. Chodzi mi o takie coś, że wychodzę z domu - komp pracuje, a ja mogę z mobilnego w pociągu zobaczyć co się dzieje na moim kompie domowym.

roobal, to chyba nie jest dobry pomysł. Z tego co pamiętam jeszcze z XP (teraz oczywiście mogło się coś zmienić), to po podłączeniu do RD, urzytkownik, zalogowany na komputerze jest blokowany, albo wylogowywany (dokładnie nie pamiętam), a tutaj chyba chodzi o podgląd co ktoś kto “siedzi na kompie” robi. Team Viewer też odpada bo widać że ktoś się loguje. Chyba najlepsze będzie coś z VNC.

Jeśli się nie mylę, to ograniczenie wynikało raczej z warunków licencji, chodzi o to, że zalogowany może być tylko jeden użytkownik, ale nie jestem na 100% pewny. Faktycznie, może to być problem, jeśli dany użytkownik będzie zalogowany w systemie, korzystając z komputera w domu.

Kompy chodzą na Łindołsach? Rozumiem, że podczas zdalnej pracy nikt nie korzysta z domowego? W takim razie polecam to co sam używam. Na lapku microsoftowy klient RDP (np. zarządzany przez mRemoteNG) i klient OpenVPN, w domu router na OpenWRT (np. Gargoyle by obsy) z postawionym serwerem OpenVPN, za nim docelowy komputerek. W terenie odpalasz lapka, łaczysz się z netem, wbijasz się przez tunel OpenVPN bezpośrednio na domowy PC (o ile pracuje w danym momencie) lub wpierw na router (wybudzając zdalnie PC z uśpienia przez WoL) i dalej standardowo. Wszystko działa sprawnie i jest dość dobrze zabezpieczone.

Kompy są na windowsach. Na tym domowym mam jeszcze Ubuntu 12.04 i Windows 8 (relase - tak do przetestowania sobie wziąłem).

Jeśli chodzi o Ubuntu, to w jego przypadku działa wspomniany VNC serwer, więc można się do niego zdalnie zalogować i jednocześnie zalogowanych może być kilku użytkowników, tzn. jak zalogujesz się zdalnie, użytkownik lokalny nie zostanie wylogowany. Można również wyłączyć powiadomienia o zdalnym logowaniu się. Co do Windows 8, jeśli jest to RTM na licencji trial w edycji Enterprise, to możliwe, że w tej wersji może być zalogowanych wielu użytkowników, musiałbym to sprawdzić w wolnej chwili.

Może join.me.