Jak zrobić podgląd ekranu na innym laptopie

(Tojuzkoniecc) #1

Mam laptopa i netbooka. Chcę widzieć co dzieje się na ekranie jednego z nich, gdy jestem z laptopem np. gdzieś daleko. Mam mobilny internet.

Za pomocą czego można zrobić taki podgląd?

(skrzek) #2

TeamViewer

uważaj tylko z ilością danych na tym mobilnym necie.

(Agatonster) #3

to_juz_koniec ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(roobal) #4

Możesz uruchomić zdalny pulpit. TeamViewer ma tę wadę, że korzysta z serwerów pośredniczących, które tworzą tunel i taka sesja może być powolna, natomiast Ty, korzystając z sieci mobilnej, otrzymujesz publiczny adres IP (prawdopodobnie zmienne IP, więc musisz znać aktualne IP, ewentualnie skorzystać z serwisów no-ip), więc możesz bezpośrednio podłączyć się do zdalnego pulpitu.

Ten mobilny internet masz ogólnie, czy na komputerze, z którego chcesz kontrolować inny komputer?

(Tojuzkoniecc) #5

dz za odpowiedzi

Ten mobilny internet mam na kompie, z którego chcę kontrolować domowego kompla. W domu mam net stacjonarny. Chodzi mi o takie coś, że wychodzę z domu - komp pracuje, a ja mogę z mobilnego w pociągu zobaczyć co się dzieje na moim kompie domowym.

(okokok) #6

roobal, to chyba nie jest dobry pomysł. Z tego co pamiętam jeszcze z XP (teraz oczywiście mogło się coś zmienić), to po podłączeniu do RD, urzytkownik, zalogowany na komputerze jest blokowany, albo wylogowywany (dokładnie nie pamiętam), a tutaj chyba chodzi o podgląd co ktoś kto "siedzi na kompie" robi. Team Viewer też odpada bo widać że ktoś się loguje. Chyba najlepsze będzie coś z VNC.

(roobal) #7

Jeśli się nie mylę, to ograniczenie wynikało raczej z warunków licencji, chodzi o to, że zalogowany może być tylko jeden użytkownik, ale nie jestem na 100% pewny. Faktycznie, może to być problem, jeśli dany użytkownik będzie zalogowany w systemie, korzystając z komputera w domu.

(Rovou5hou) #8

Kompy chodzą na Łindołsach? Rozumiem, że podczas zdalnej pracy nikt nie korzysta z domowego? W takim razie polecam to co sam używam. Na lapku microsoftowy klient RDP (np. zarządzany przez mRemoteNG) i klient OpenVPN, w domu router na OpenWRT (np. Gargoyle by obsy) z postawionym serwerem OpenVPN, za nim docelowy komputerek. W terenie odpalasz lapka, łaczysz się z netem, wbijasz się przez tunel OpenVPN bezpośrednio na domowy PC (o ile pracuje w danym momencie) lub wpierw na router (wybudzając zdalnie PC z uśpienia przez WoL) i dalej standardowo. Wszystko działa sprawnie i jest dość dobrze zabezpieczone.

(Tojuzkoniecc) #9

Kompy są na windowsach. Na tym domowym mam jeszcze Ubuntu 12.04 i Windows 8 (relase - tak do przetestowania sobie wziąłem).

(roobal) #10

Jeśli chodzi o Ubuntu, to w jego przypadku działa wspomniany VNC serwer, więc można się do niego zdalnie zalogować i jednocześnie zalogowanych może być kilku użytkowników, tzn. jak zalogujesz się zdalnie, użytkownik lokalny nie zostanie wylogowany. Można również wyłączyć powiadomienia o zdalnym logowaniu się. Co do Windows 8, jeśli jest to RTM na licencji trial w edycji Enterprise, to możliwe, że w tej wersji może być zalogowanych wielu użytkowników, musiałbym to sprawdzić w wolnej chwili.

(cinkibolek) #11

Może join.me.