Jak zrobić podświetlenie linka na mojej stronie?


(Darom82) #1

Zrobiłem sobie na mojej stronce stronicowanie: 1 2 3 -> http://www.history.is.net.pl/uzytkownicy/3

Teraz pytanie, bo zrobiłem sobie podświetlenie linków 1 2 3 na czerwono, ale jak najade kursorem myszki to jest niebieski link.

a.wybrana { color: red;

  font-weight: bold;

}

Co zrobić, żeby to podświetlenie na czerwono było cały czas nawet jak najade kursorem myszki na link ? Tak jak mam to zrobione w stronicowaniu na głównej stronie: http://www.history.is.net.pl/ Czy ktoś może mi pomóc ?


(Drobok) #2

Zrobiłeś sobie wybrany link na czerwono. Po pierwsze wywal color:red z tego selektora (bo nie kalkuluje się dodawać 2x tego samego, gdy się nakładają). Potem dodaj:

.content div.pages a{color:red !important}

Jeśli chcesz sobie podświetlić tylko ten jeden. Masz ustawione .content a:hover niebieski. Więc piszesz !important (do color w tym co podałeś).

a.wybrana { 

  color: red !important;

  font-weight: bold;

}

(Grzelix) #3
.content a:hover {

color: red

}

linia 162 pliku style css

ewentualnie dopisz nową regułę dla klasy wybrana i a:hover

hover jest to selector dla linku kiedy myszka jest nad danym elementem.

Pełne i poprawne wytłumaczenie: http://www.w3schools.com/cssref/sel_hover.asp

btw. Odpowiadam bo to co napisał kolega drobok…, nie za bardzo mogę zrozumieć i dodatkowo nie ma nic o problemie czyli o selectorze hover


(Drobok) #4

Linia którą podałeś nadpisuje color z podanego selektora (bo dziedziczy po rodzicach). Więc musimy mu nadać prawo do nadpisania funkcji wyższej w hierarchii za pomocą !important. Hover przydałby się w wypadku gdybyśmy chcieli zrobić sobie inny kolor niż nadany wcześniej. Oczywiście można użyć powyższego rozwiązanie ale !important nie wymaga dodatkowego selektora w pliku css.