Jak zrobić połowę ekranu na dzielenie fotek

Witam mam taki problem otóż zrobiłem zrzut klatek filmowych z płyty dvd oraz tv i teraz tylko pytanie za 100pkt. jak to odtworzyć jednocześnie czy jest taka opcja abym mógł na ekranie monitora jedną połowę odtwarzać klatki filmowe zrobione jako zrzuty ekranu jpeg z płyty dvd a drugą połowę z tv tak aby w nich wychwycić różnicę gdzie tkwi problem.Ponieważ film oryginalny a ten z tv różni się około 2 lub 3 minuty dlatego w ten sposób chciałbym tą różnicę w filmie wyłapać zamiast oglądać po kilka razy to samo i tracić czas na wyłapywanie różnicy.Będę wdzięczny za pomoc jak dokonać tego ewentualnie.

A z jakiego programu korzystasz ? I do czego wykorzystasz przetworzone klatki ? By zrobić z niego nową wersję filmu?

Tak chcę zrobić nowy film podłożyć lektora do filmu.Przeważnie się czasowo zgadzają film z tv i dvd bo obydwa są w tym samym systemie czyli Pal jednakże czas jak wyżej opisałem się różni niestety.Zrzut ekranu zrobiłem w programie Deluxe 18 gdzie cały film mi podzielił na klatki filmowe i ten z tv jak i dvd i teraz tylko chcę porównać obrazy aby móc wyłapać szczegóły gdzie one się różnią.Tylko jak już wsp.nie umiem zrobić aby połowę ekranu na monitorze było widać tych klatek z tv filmu a drugą z dvd czy jest w ogóle taka opcja ???

Mam taki programik w zanadrzu wrzucam link http://www.bolidesoft.com/imagecomparer.html jeśli dobrze zrozumiałem to powinno pomóc. Pozdrawiam =D>

No jakoś nie mogę sobie z tym poradzić a wiesz może jak zrobić aby samemu te pliki przeglądać wyłapując różnicę a nie automatycznie bo jest nie dużo tego około 20 plików więc wolałbym ręcznie to przeglądać mając np.po lewej stronie ekranu fotki z jednego katalogu a po prawej z drugiego lub może być góra i dół ekranu tak abym sam to zrobił wtedy byłbym pewny na 100% gdzie jest owa różnica itd.hmmm…???

Przecież można to zrobić najprostszą metodą otworzyć dwa razy nawet Paint systemowy do jednego wczytać obraz z jednej ścieżki a do drugiego z drugiej, można skorzystać z Photoshopa w celu obróbki zdjęć, bądź nakładania warstw. Jest wiele możliwości

Dzięki wielkie za info i podsunięcie pomysłu a jeszcze jedno pytanko bo tak zrobiłem i jak narazie jest ok.Tylko w folderze jest np.30 takich zrzutów ekranu jak zrobić aby wszystkie naraz do programu Paint dodać bo próbowałem metodą jak zawsze robię Ctrl + Shift aby zaznaczyć wszystkie naraz i przenieść lub skopiować do programu jednakże z negatywnym skutkiem.Nie widzę lub nie umiem zrobić tak aby wszystkie naraz się wkleiły do jednego z folderu gdzie są porobione zrzuty z tv a drugiego zrzuty z dvd lub wkleić jeśli się da cały foder tu i tu i wówczas pojedynczo przerzucać fotki już w programie jakby pokaz slajdów tylko ręcznie to robić i wyłapywać różnicę.Jest owa opcja czy nie specjalnie hmmm…???

W tym wypadku użyj photoshopa. Otwórz photoshopa i z menu wybierz Plik -> Otwórz zaznacz wszystkie pliki, z katalogu i otwórz wtedy będziesz miał wszystkie pliki otworzone w photoshopie. W paincie nie ma możliwości wielokrotnego otwierania. Jedna otwarta aplikacja to jedno otwarte zdjęcie. Photoshop przyjdzie Ci tutaj z pomocą, chyba że popróbujesz jeszcze z innymi programami np. Gimp, albo XnView

Witam ok zainstalowałem Photoshopa wersję pełną 7.0 CE tylko teraz jak mam podzielić ekran na góra -dół lub lewa - prawa oraz jak naraz dodać z dwóch różnych folderów te już przygotowane fotki aby je porównać gdzie jest różnica w nich ???

Możesz część oryginalną umieścić po jednej stronie a część nie oryginalną po drugiej i porównać. Ale programu do wychwycenia różnic raczej nie ma, albo nie wiem o jego istnieniu. Natomiast mam coś co Cię może zainteresować:

http://www.poradykomputerowe.pl/porady_multimedia/porownanie_dwoch_obrazow-2142.html

zerknij też tutaj: http://www.geovision.pl/artykuly/inteligentna-analiza-obrazu.htm

Dzięki za podesłanie linka i odpowiedź ale chyba nie zrozumieliśmy się a Ja źle zdefiniowałem pytanie , sorki.Mnie konkretnie chodzi oto że sam ręcznie chcę porównać i wychwycić różnicę w tych plikach jpeg tylko jak mam podzielić ten ekran w tym programie photoshop wersji wyżej wymienionej na te dwie części ekranu gdzie ewentualnie będzie opcja z jednego folderu wrzucenia już przygotowanych tak fotek do np.lewej strony ekranu i wrzucenia drugiego folderu do prawej strony ekranu i samemu przeglądać te wrzucone foldery i wyłapać różnicę.Jest tego nie dużo bo folder przygotowany z fotkami z oryginalnej płyty dvd ma pojemność 7,46 MB i zawiera 78 zrzutów ekranu a folder z fotkami z stacji tv.TVN gdzie z niego po montażu i wycięciu reklam oraz także podzieleniu filmu na fotki jak to w przypadku folderu z płyty dvd ma on pojemność 7,94 MB oraz zawiera zrzutów ekranu 82 i tu wklejając lub importując oba foldery tak przygotowane do programu jak wyżej opisałem chcę tą różnicę wyłapać przeglądając ręcznie pliki i zarazem porównując z lewej jak i prawej strony ekranu czy są identyczne w danym pliku jpeg a potem wówczas na filmie już będę wiedział czasowo gdzie i jakim fragmentem się różnią oba pliki na wyjściu.Wówczas wytnę odpowiedni plik z nagranego materiału z tv. bo jak widać on jest dłuższy , wyciągnę ścieżkę dźwiękową z niego i po podłożeniu pod obraz z płyty dvd zobaczę czy już będzie wszystko z synchronizacją dźwięku wraz z obrazem ok czasowo.Choć jeszcze jedno może w tym programie będzie łatwiej wgrałem oprogramowanie FastStone Image Viewer wersja 4.6 już ta wersja zawiera j.polski więc może również byłoby Ci łatwiej tu jeśli chodzi o wytłumaczenie jak dokonać tego w moim przypadku wyżej opisanym.Scenariusz pozostaje taki sam jak opisałem czyli jak tego chcę dokonać.Jednakże mi jest to obojętne na którym programie będziesz mógł mi pomóc gdyż mam teraz obydwa zainstalowane.Piszę po prostu aby Tobie było lepiej i szybciej o wytłumaczenie i napisanie odpowiedzi w zawartej tu prośbie jak rozwiązać mój problem.

Jeśli chcesz to zrobić w programie photoshop to proponuję jakieś inne forum, ja nie wiem jak to zrobić ale pewnie na forum http://photoshop.pl/forum, będą wiedzieć i odpowiedzą Ci na pytanie. Albo skontaktuj się z supportem firmy adobe i zapytaj o konkretną wersję.

Witam ponownie ok dzięki za pomoc i info gdzie mam się dalej z problemem kontaktować.