Jak zrobić Pop-Up?

Witam. Mam dziś 3 pytanka:

  1. Jaki kod trzeba wpisać, żeby przy otwieraniu np. (index) wyskakiwał Pop-Up ??

  2. Jak zrobić ramkę na strone, w której mogę wkleić sprypt, np. banner, tak, żeby nie wyświetał się bannerek, a widniał kod bannera?

  3. Jak wstawić logo we flashu na strone ??

Troszke sobie pozapominałem hehe, będe Wam wdzięczny za odpowiedzi… :slight_smile: Pozdrawiam DJ Mouse.

Wydaje Mi się, że w sekcji Body:

W tym kodzie ((width=“468” height=“60”>)ustawiasz wysokość, szerokość.

Chodzi Ci o to aby pojawiał się kod którym wstawiłeś bannera (np ten co podalem wyzej) ?? Jeżeli tak to w ramce w sekcji BODY spróbuj ten kod co podałem wyżej objąć tagami

[/code]

z tym bannerem to chodzi mi o to, żeby ktoś mógł sobie skopiować kod i wkleić go np. na swojej stronie, bo jak wstawie normalnie to pojawi mi się cały banner a nie kod… wiem, że to się w ramkę wstawiało albo zmieniało się coś w kodzie ale już nie pamiętam :confused:

Chcodzi Ci o wstawienie kodu bannerka aby ktoś mógł go skopiować i zamieścić na swojej stronie (coś takiego jak jest na dp).

W ramach body:

[/code]

ajj nie zrozumiałeś mnie :stuck_out_tongue: Bannerek mam w gifie a logo we flash…

[/code]

Chodzi mi o to, jak wstawić powyższy kod, żeb widniał na stronie, a nie wyświetlał sie jako banner. A co do tego Pop-Up’a to też by się przydał kod jak to wpisać :wink:

To tak trudno zmienić treść która ma być wyświetlana w polu :?

[/code]

Czy Ci djmouse chodzi o to, aby zamiast wykonania kodu HTML przez przeglądarkę, został on po prostu wyświetlony jako tekst??

Jeśli tak, to wystarczy zamienić:

< —> <;

> —> >.

Wieeeeelkie Dzieeeki :slight_smile: Właśnie o to mi chodziło :smiley:

A co do tego Pop-Up’a nie wiesz może jaki wpisać kod z adresem stronki, żeby przy wyświetlaniu index’u odpaliło mi tez inną stronkę? Pozdrawiam.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi, dlatego wyjaśnię dwie różne metody. Po pierwsze do sekcji BODY dodaj atrybut onLoad z funkcją np. openWindow() (

), następnie dodaj skrypt JavaScript:

I METODA:

function openWindow() {

open('http://www.tlen.pl/’)

}

II METODA:

function openWindow() {

window.open('http://www.tlen.pl/’, ‘nazwa_okna’, ‘toolbar=no,location=no,directories=no,status=no,menubar=no,scrollbars=no,resizable=no,fullscreen=no,channelmode=no,width=350,height=300,top=100,left=100’)

}

I to wszystko. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania… pisz… chętnie odpowiem :slight_smile:

Dzięki Ci za pomoc :slight_smile: Już nie mam więcej pytań. heh jak w sądzie:) W każdym razie Dziex i Pozdro. :slight_smile:

Sorry że odświeżam topic, ale używam php fusion - czy da się zrobić popup w downloadzie, by zamiast odpalać nową stronę po kliknięciu czytaj więcej, wyskakiwał popup z czymś takim

while ($data = dbarray($result)) {

	opentable($locale['400']." » ".$data['download_title']);

	echo "

| “.$locale[‘D003’].” |
| “; if ($data[‘download_screen’]) { echo " | “.$locale[‘D005’].” | “.$data[‘download_title’].” |
| “.$locale[‘D007’].” | “.$data[‘download_filesize’].” |
| “.$locale[‘D009’].” | “.showdate(”%d.%m.%Y %H:%M:%S”, $data[‘download_datestamp’])." |
| “.$locale[‘D010’].” | “.$data[‘download_count’].” |
"; echo " "; if ($data[‘download_description’]) { echo "

| “.$locale[‘D012’].” |
| “.nl2br(stripslashes($data[‘download_description’])).” |

"; echo " "; } echo "

| “.$locale[‘D013’].” |
| Pobierz Plik | Oceń Plik | Skomentuj Plik |

"; closetable();[/code]