Jak zrobić porównanie wierszy w kilku plikach Excel?

Witam,
Mam pewien problem dotyczący porównywania komórek w excelu, mianowicie:
Dla łatwiejszego zrozumienia mojego problemu posłużę się przykładowymi skrótami.
Kolumnę w pierwszym pliku excel mają nazwy na przykład lista piosenek jest ich powiedzmy 100 wierszy.
W drugim pliku jest lista piosenek, powiedzmy 50 wierszy a w trzecim pliku jest powiedzmy 300 wierszy.

Chciałbym sprawdzić, który wiersz z pliku pierwszego będzie taki sam w pliku drugim i trzecim (innymi słowy: Sprawdź wszystkie wiersze z każdym z pliku w poszukiwaniu duplikatów). Jeśli takie same się pojawią to je wskaz.

Excel 2016

Z góry dziękuję za jakiekolwiek cenne wskazówki

Pozdrawiam.

Wystarczy wyszukaj.pionowo albo indeks+podaj.pozycję.

prosty przykład w jednym arkuszu:
/jeśli nic nie znajdzie to zwróci błąd - można to wykorzystać w funkcji jeżeli)
/funkcja zawsze podaje pierwszy znalezione dopasowanie
obraz

Przy różnych plikach formuła wygląda tak (będąc w pliku 2):

=INDEKS(’[plik 1.xlsx]Arkusz1’!$B:$B;PODAJ.POZYCJĘ(B2;’[plik 1.xlsx]Arkusz1’!$B:$B;0);1)

gdzie:
[plik 1.xlsx]Arkusz1’!$B:$B adres z którego pobierane są dane (tutaj lista 1 z nazwami)
B2 to czego szukamy
[plik 1.xlsx]Arkusz1’!$B:$B adres gdzie szukamy (tej wartości z B2)
/w tym przykładzie pierwszy i ostatni adres jest taki sam, ale jak w pierwszym adresie wpiszemy A:A to pobierze Lp. z wiersza w której znalazło B

jak zamkniesz jeden plik to excel automatycznie dodaje ścieżkę do niego:

Dzięki wielkie za pomoc.
Teraz trochę inne zadanie.
dostaje powiedzmy 3 pliki w Excelu, po otwarciu tychże plików chcę mieć możliwość przeszukiwania w tych plikach dowolnego tekstu i podświetlał mi komórki z tym tekstem.

myślałem o osobnym pliku z w którym jest tylko opcja szukaj.

https://www.extendoffice.com/documents/excel/5839-excel-search-and-highlight-results.html

Albo makro albo formatowanie warunkowe

Tak, tylko żeby szukało we wszystkich plikach naraz.